Wodorowe testy oddechowe - zadbaj o swój układ trawienny

wodorowe testy oddechowe w Suwałkach

Suwalczanie mogą skorzystać z badań, które pomogą w diagnozie dolegliwości związanych z układem trawiennym. Joanna Falecka, dyplomowany dietetyk kliniczny, wprowadziła do oferty swojego gabinetu wodorowe testy oddechowe.

 

Joanna Falecka jest dyplomowanym dietetykiem klinicznym, psychodietetykiem i specjalistą polecanym insulinoopornym. Tytuł magistra otrzymała na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym. Prowadzi poradnictwo dietetyczne na terenie Suwałk i okolic. W pracy z pacjentem kieruje się medycyną opartą na dowodach naukowych.

 

Jak sama mówi z roku na rok wzrasta świadomość na temat tego, jaką rolę odgrywa zdrowie układu trawiennego. Pacjenci zwracają większą uwagę na objawy i coraz częściej zgłaszają się do gastrologa, internisty, dietetyka skarżąc się na nawracające dolegliwości ze strony układu pokarmowego takie jak wzdęcia, zaparcia, biegunki czy bóle brzucha. Często towarzyszą im także pozornie niezwiązane objawy jak utrata masy ciała, bóle głowy czy uczucie zmęczenia. Przyczyną mogą być nietolerancje pokarmowe, zaburzenia trawienia cukrów, a także zbyt duża ilość bakterii w jelicie cienkim.

 

- Wychodząc naprzeciw pacjentom z dolegliwościami gastrologicznymi wprowadziłam do oferty swojego gabinetu wodorowe testy oddechowe, które wykonujemy za pomocą urządzenia Gastrolyzer Gastro +. Urządzenie pozwala na profesjonalną i dokładną diagnostykę chorób jelita cienkiego. W przeciwieństwie do testów IgG zależnych, wodorowe testy oddechowe są badaniem wiarygodnym i wykorzystywanym w praktyce klinicznej do postawienia trafnej diagnozy - mówi Joanna Falecka.

 

Do testu mogą przystąpić pacjenci właściwie z każdej grupy wiekowej. Badanie jest w pełni bezpieczne, bezinwazyjne i bezbolesne. W gabinecie możemy przeprowadzać badania w kierunku m.in.:

 

  • Nietolerancji laktozy (mleko i produkty mleczne)
  • Nietolerancji fruktozy (owoce, miód)
  • Nietolerancji polioli (słodziki, substancje słodzące)
  • Nietolerancji sacharozy (cukier buraczany, cukier trzcinowy)
  • Przerostu bakteryjnego jelita cienkiego (SIBO)

 

Na badanie zapisać można się osobiście lub telefonicznie, pacjent nie potrzebuje również na nie skierowania.

 

Dodaj komentarz