Współpraca Powiatu Suwalskiego z samorządem rejonu Wyłkowyszki z Litwy

umowa powiatu o wzajemnej współpracy z samorządem rejonu Wyłkowyszki z Litwy.

 

Uroczyste podpisanie umowy o współpracy pomiędzy Powiatem Suwalskim a samorządem rejonu Wyłkowyszki z Litwy miało miejsce w środę (11.10) w Dowspudzie.

 

Wczoraj Samorząd Powiatu Suwalskiego zawarł umowę o wzajemnej współpracy z samorządem rejonu Wyłkowyszki z Litwy. Uroczyste podpisanie umowy nastąpiło w zabytkowej Kordegardzie w Dowspudzie. Samorząd Powiatu Suwalskiego reprezentował Zarząd Powiatu: Witold Kowalewski Starosta Suwalski oraz Artur Łuniewski Wicestarosta, rejon Wyłkowyszki reprezentował Mer samorządu Algirdas Neiberka.

 

Podpisane porozumienie podkreśla dotychczasową współpracę między samorządami. Ma też na celu wzmocnienie współpracy sąsiednich samorządów, która odbywać się będzie na zasadach wzajemności i równych praw, zwracając szczególną uwagę na następujące dziedziny: samorządy lokalne i gospodarka; kultura i dziedzictwo narodowe; turystyka i sport; ochrona środowiska i oświata.

 

Źródło: Powiat Suwalski

3 Komentarzy

Anonymous

12/10/2023

I na czym ta wspolpraca miala by polegac, na podaniu sobie reki?

Papalopulos

13/10/2023

Dodane przez Anonymous w odpowiedzi na

Na przesiedleniach mieszkańców. Suwalczanie zamieszkają na Litwie, a Litwini w Suwałkach. Tak mówiła mi ciocia, która zna kogoś kto pracuje w Urzędzie Miasta. 

Dodaj komentarz