Uczniowie ZS 4 na pomoc zwierzętom

Społeczny projekt "Animals Friend” w ramach olimpiady Zwolnieni z Teorii. 


Z miłości do zwierząt uczniowie Zespołu Szkół nr 4 w Suwałkach stworzyli społeczny projekt pod nazwą "Animals Friend”, realizowany w ramach olimpiady Zwolnieni z Teorii. 

 

Animals Friend to projekt realizowany z myślą o zwierzętach zarówno tych przebywających w schroniskach, jak również tych zagrożonych wyginięciem, ale również z myślą o dzieciach i młodzieży, którym brakuje wiedzy i świadomości w zakresie właściwej opieki nad zwierzętami domowymi, zachowania się w obecności zwierząt, czy godnego ich traktowania. W projekcie Animals Friend są prowadzone również działania informacyjne na temat gatunków zwierząt zagrożonych wyginięciem.

 

Od października, kiedy rozpoczęła się realizacja projektu, uczniowie odwiedzili już Schronisko dla zwierząt w Suwałkach, które stara się odmienić los bezdomnych zwierząt poprzez szukanie pieskom nowych domów. W ramach projektu zebrali również fundusze na zakup karmy dla zwierząt, oraz dokonali symbolicznej adopcji pantery śnieżnej. Przeprowadzili również liczne szkolenia i warsztaty w naszej szkole w których do tej pory wzięło udział niemal 300 beneficjentów. Zorganizowane zostały także zajęcia w przedszkolu „Happy Kids’ Klub” - podczas wizyty uczestnicy przedstawili dzieciom informacje dotyczące projektu, przeprowadzili rozmowę jak powinno się traktować zwierzęta oraz zorganizowali zabawy z dziećmi dotyczące wcześniej poruszanego tematu.

 

Dodaj komentarz