Nowe boisko przy nowej szkole w Wiżajnach

Uroczyste otwarcie wielofunkcyjnego boiska sportowego w Wiżajnach

 

Uroczyste otwarcie wielofunkcyjnego boiska sportowego przy budowanej aktualnie nowej szkole podstawowej odbyło się we wtorek (26.09) w Wiżajnach.

 

Uczniowie z Wiżajn na naukę w nowym budynku szkolnym muszą jeszcze chwilę poczekać, ale za to mogą już korzystać z nowoczesnego boiska sportowego, ulokowanego pomiędzy budynkami starej i nowej szkoły podstawowej. Dziś miejscowi uczniowie, nauczyciele, władza samorządowe i zebrani goście oficjalnie otworzyli nowoczesne, wielofunkcyjne boisko sportowe. 

 

Jak mówił Jacek Pietrukiewicz, wójt Gminy Wiżajny, koszt inwestycji to ponad 967 tysięcy złotych, z czego dofinansowanie z Programowi Inwestycji Strategicznych Polski Ład wyniosło 870 tys. zł. 

- Jesteśmy na miejscu wielkiej budowy, gdzie powstaje Szkoła Podstawowa w Wiżajnach, a już wybudowane zostało boisko. Mamy nowe, piękne wielofunkcyjne boisko z ogrodzeniem, z oświetleniem, z bezpieczną poliuretanową nawierzchnią na której będzie można bezpiecznie grać w piłkę nożną, w koszykówkę, czy siatkówkę. Będę też tutaj odbywały się zajęcia wychowania fizycznego dla uczniów naszej szkoły. Mamy bardzo korzystne finansowanie tej inwestycji, gdyż większość środków pochodzi z Polskiego Ładu, a my dokładamy jedynie dziesięć procent, co bardzo nas cieszy. 

Jak dodał wójt, nowy budynek szkoły jest już bliski ukończenia i najprawdopodobniej uczniowie rozpoczną w nim naukę po feriach zimowych. 

 

2 Komentarzy

Anonymous

26/09/2023

Jedziesz sbie zrobic zdjecie raz na pare dni jak nozyczkami przecinasz tasiemke i dalej laba caly dzien nic nie robisz. A po wyborach nawet tego nie robisz, pod warunkiem ze ktos bedzie ciebie chcial wybrac (oby nie) Ludzie widza, nie sa glupi.

Dodaj komentarz