Dlaczego nie ogłoszono konkursu na dyrektora Zespołu Szkół Nr 2?

Władze Suwałk odstąpiły od konkursu na dyrektora Zespołu Szkół Nr 2

Dlaczego władze Suwałk odstąpiły od ogłoszenia konkursu na dyrektora Zespołu Szkół Nr 2 oraz kiedy w placówce zostaną wdrożone procedury antymobbingowe pyta Sławomir Sieczkowski z ugrupowania "Mieszkańcy Suwałk".

 

Pod koniec kwietnia Czesław Renkiewcz, prezydent Suwałk poinformował o ogłoszonych konkursach na stanowiska dyrektorów Szkoły Podstawowej nr 5 im.A. Wierusz-Kowalskiego oraz Zespołu Szkół Technicznych w związku z upływem kadencji. Radny Sieczkowski zwrócił się do włodarza z pytaniem, dlaczego odstąpiono od tej formy wyboru dyrektora Zespołu Szkół Nr 2 w Suwałkach. 

 

- Proszę o podanie informacji o przyczynach (uzasadnieniu) rezygnacji z przeprowadzenia konkursu na dyrektora Zespołu Szkół nr 2, mając na uwadze, iż jest to jedyna szkoła w Suwałkach, w której (jak wynika z informacji medialnych oraz odpowiedzi udzielonych przez Pana prezydenta na interpelacje radnych) odnotowano sądowe postępowanie przeciwko dyrekcji szkoły o mobbing i dodatkowo, w której nie wprowadzono do stosowania wewnętrznych procedur antymobbingowych, zalecanych przez Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Jednocześnie uprzejmie proszę o udzielenie informacji czy i kiedy zostaną wdrożone procedury antymobbingowe w Zespole Szkół Nr 2 - czytamy w interpelacji.

12 Komentarzy

Wasz dyrektor to pupilek Zielińskiego. Renkiewicz to karierowicz i też chce być kapciowym Zielińskiego. Komisja konkursowa może odwalić obecnego dyrektora, bo też ma swoich pupilków. Co więc robi prezydent?  Powoła go bez konkursu. Zadowolony Zieliński, zadowolony Renkieiwcz, zadowolony dyrektor. Zadowolona też komisja bo dostanie jakiegoś ochłapa od prezydenta. Tylko nikt nie pomyślał o Was, uczniach. Niebawem będziecie się uczyli, że katastrofa Smoleńska to był zamach, Kaczyński był przywódcą "Solidarności", a jego brat obalił komunizm. I nie śmiejcie się, to bardzo prawdopodobne!

Może warto byłoby najpierw sprawdzić fakt, że ta, jak to Pan powiedział szkoła znajdująca się "w ogonie suwalskich i wojewódzkich liceów" znalazla się wyżej w rankingu niż rok temu w przeciwieństwie do pozostalych liceów w mieście, które utraciły swoje pozycje sprzed roku. Po drugie, jezeli to miejsce w rankingu jest wyznacznikiem wartosci szkoły, to czas zmienic myślenie. Moje dzieci skonczyły II LO i gdyby miały jeszcze raz wybierać, to też poszlyby do tej szkoły,  w której czuły bezpiecznie i mogły się rozwijać na miarę swoich możliwości. A Pan Dyrektor zawsze wspierał uczniow w realizacji projektów i konkursów. Ale o wiele łatwiej jest kogos opluć i zdegradować niż obiektywnie podejść do sprawy. 

WysmażonyBorow…

19/05/2021

Szanowny Panie Radny S. Sieczkowski, proszę się zagłębić w temat wyboru dyrektorów bez konkursu, nie tylko tak się zadziało w ZS2, bo większość w teczkach UM kontynuuje swoje dyrektorowanie, mimo złych opinii, afer medialnych, mobbingu, problemów interpersonalnych. Jak to napisał przedmówca Lex, bo tak wygodniej, bo tak szybciej, a tych leśnych dziadków i skapciałych babci dyrektorskich trzeba byłoby już dawno wymienić na kogoś ze świeżym spojrzeniem, bez koneksji, a z misją i merytorycznymi kompetencjami. Z przyjemnością obserwujemy Pana syzyfowe, ale jednak odważne starania ruszenia czegoś w tym skostniałym post-komunistycznym mieście!

Sieczkowski?

19/05/2021

Bezradny Sieczkowski co zrobił gdy wybierano na prezesa pewnego klubu piłkarskiego panią wątłego zdrowia? Podobno problemy zdrowotne nie pozwalały pracować już w sierpniu zeszłego roku. Nagle cud! Co na to pan S.???

 

Co zrobiono w szkole podstawowej, w której tak bardzo źle się dzieje, że aż przykro czytać?

 

Co zrobiono w sprawie mobbingu wicedyrektorki wobec pana posła J.K?

 

Po co bić pianę, kiedy i tak wszystko będzie po staremu.

Gość

19/05/2021

Wewnętrzna procedura antymobbingowa jest bez znaczenia. Dokument może być przyjęty, ale przecież mobber może wszystko. Jeśli w organizacji jest mobbing, to wszyscy przyzwalają na taką patologię. Czas chyba na nowe specjalności mobbing i podsłuchy...

Anonymous

19/05/2021

Renkiewicz wie, że po skończonej kadencji nie znajdzie żadnej roboty w promieniu 100 km od Suwałk. A tak na marginesie to on niewiele potrafi. Potrafi tylko piastować!  Tak więc bez pomocy posła nie ma żadnych szans na jakiś stołeczek. I robi wszystko żeby mu się przypodobać. Wazelina. Zawiedzie się srodze. 

Joanna

20/05/2021

Jestem absolwentką tegoż liceum i uważam,że jest to bardzo przyjazna uczniom placówka. Doświadczona kadra pedagogiczna oraz przede wszystkim miła,ciepła atmosfera. Nauczyciele,jak również dyrektorzy, na których pomoc zawsze można liczyć ! Bardzo cieszę się, że wybrałam akurat tę szkołę.

Pozdrawiam :) 

Dodaj komentarz