Zwycięzca konkursu na dyrektora SOK zrezygnował

Krzysztof Dziemian, kandydat na dyrektora Suwalskiego Ośrodka Kultury, zrezygnował

Krzysztof Dziemian, kandydat na dyrektora Suwalskiego Ośrodka Kultury, który wygrał konkurs na to stanowisko, zrezygnował z objęcia funkcji.

 

We wtorek (21.09) odbyło się spotkanie w Urzędzie Miejskim w Suwałkach w którym uczestniczyli Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk wraz z zastępcą Romanem Rynkowskim oraz Krzysztof Dziemian. Podczas spotkania miała zostać podpisana – wcześniej zaakceptowana przez obie strony – umowa na objęcie ww. stanowiska.

 

Jak informuje suwalski Ratusz, Krzysztof Dziemian ostatecznie zrezygnował z przyjęcia funkcji dyrektora SOK z powodu zaproponowanego mu wynagrodzenia. 

- Warto podkreślić, że kształtowało się ono na poziomie poborów pozostałych dyrektorów suwalskich jednostek kultury i było nieco niższe od zarobków obecnej dyrektor Suwalskiego Ośrodka Kultury. Ponadto w trakcie spotkania Prezydent Suwałk złożył deklarację o możliwości podwyższenia wynagrodzenia po wdrożeniu się nowego dyrektora w funkcjonowanie jednostki, którą miał zarządzać. Mimo to Pan Krzysztof Dziemian nie zgodził się na takie rozwiązanie - informują władze miasta.

 

Na tym etapie nie zapadła decyzja co do tego, kto będzie kierował Suwalskim Ośrodkiem Kultury.

20 Komentarzy

Ludzie latami nie mogą znaleźć w tym mieście pracy za 2000 A tu proponowali tyle i zrezygnował to szybko Była Posłanka z Mężem się zgłosi już oni się zajmą Sokiem 

Tajny krytyk

21/09/2021

Rzucili jak psu kiełbasę zwyczajną, człowiek chce lepszej, ale widocznie mieli go za murzyna.

Ludzie chyba nie rozumieją, że ta praca to ogromna odpowiedzialność. Za śmieszne pieniądze to idźcie sobie pracować na wykopki. Tutaj macie masę rzeczy na głowie, a zaproponowano mniej niż kobiecie bez kompetencji, która pociągnęła SOK w dół swoją polityką. W końcu miał być ktoś odpowiedni na stanowisku, ale widocznie nasz el presidente, ma swojego kandydata i liczył, że śmiesznie niskie wynagrodzenie odstraszy kandydata. Udało się? Za brak dialogu w tej kwestii prezydent powinien dostać podziękowanie w formie krótszej kadencji. 

Adrian

22/09/2021

W SOK-u mało się dzieje i nie jest to jedynie winą pandemii.
To był kompetentny kandydat.

kultura.suawałki.pl

22/09/2021

 To ,że Pan Dziemian nie zgodził się na zaproponowane warunki to bardzo dobrze o nim świadczy. Znaczy to ,że jest to porządny człowiek. Wynagrodzenie nie było tu jedynym powodem. Nie zgodził się na zaakceptowanie obecnej sytuacji w SOK i struktury organizacyjne, która  jest fatalna. Wszechobecny mobbing i wykorzystywanie pracowników za najniższą krajową nie mogło być zaakceptowany przez kogoś kto jest niezależny i " normalny". Każdy dyrektor kto podpisze warunki  zaproponowane przez miasto  będzie  działał  przeciwko pracownikom i nie będzie miał lekko. Chodzi ot o by system komunistyczny działał nie tylko w ratuszu ale i w instytucjach mu podległych.

Tajny krytyk

22/09/2021

Dobrze, że Renkiewicz nie zaproponował, że dorzuci pęto myśliwskiej :))

Urzędnik

23/09/2021

To są właśnie  niskie metody Renkiewicza.  Szacunek Panie Dziemian !!!

z Suwałk

23/09/2021

Wstyd mieć takiego prezydenta. Buractwo i zaścianek. Wielu pomysłowych, mądrych ludzi traci to miasto przez tego człowieka. Wyrazy współczucia pracownikom urzędu. Szacunek Panu Krzysztofowi!

A rozwiniesz tę niezwykle głęboką myśl?

Jeżeli było tak jak mówi kandydat, to była bardzo słuszna decyzja i popieram w 100% - kto normalny chciałby w takim chorym układzie pracować??? To już nie te czasy towarzyszu Renkiewicz...

Rafał

24/09/2021

Panie Dziemian, pan się od razu obraził, czy próbował negocjować?

Tajny krytyk

24/09/2021

Dodane przez Rafał w odpowiedzi na

Jak to przedstawił pan Dziemian w Radiu Białystok, link wyżej, prezydent wykluczył dyskusję, zażądał całkowitego posłuszeństwa i ślepego wykonywania rozkazów. Mały Hitlerek się znalazł.  

Dodaj komentarz