ZDiZ planuje 50 tysięcy sztuk kwietnych nasadzeń

Zarząd Dróg i Zieleni w Suwałkach, wiosenne nasadzenia drzew i krzewów

Begonie, pelargonie, aksamitki, petunie oraz inne gatunki kwiatów pojawią w tym roku się w przestrzeni miejskiej Suwałk.


Pracownicy Działu Zieleni Miejskiej przygotowują się do wiosennych nasadzeń. Na razie prace przygotowawcze prowadzone są przy ul. Sejneńskiej, w bazie technicznej Zarządu Dróg i Zieleni w Suwałkach. Jak tylko warunki atmosferyczne pozwolą, pracownicy przeniosą się na suwalskie ulice, skwery, parki czy też bulwary. W tym roku zostało zaplanowanych blisko 50 tysięcy sztuk kwietnych nasadzeń. Begonie, pelargonie, aksamitki, petunie oraz inne gatunki kwiatów pojawią się w przestrzeni miejskiej w amplach, gazonach, konstrukcjach kwiatowych oraz rabatach.

 

Dwie nowe rabaty zostaną utworzone na suwalskich bulwarach. Pierwsza, powstanie przy Galerii Sztuki „Stara Łaźnia”, natomiast druga na skwerku od strony ul. Mickiewicza. To nie jedyne nasadzenia, które pojawią się nad Czarną Hańczą. Na bulwarach zostanie posadzonych także ponad 1600 sztuk roślin wieloletnich (szałwia, jeżówka, rozchodniki, sesleria, liliowce). Jest to kontynuacja działań wpływających na zwiększenie atrakcyjności terenów przeznaczonych do rekreacji. Jesienią 2020 r. na suwalskich bulwarach pojawiło się m.in. 225 drzew. W ramach wiosennych nasadzeń pojawi się blisko 100 drzew. Z tej informacji powinni ucieszyć się w szczególności mieszkańcy ulic: Pileckiego, Muzycznej, Sikorskiego, Plater oraz w tzw.” Sercu Suwałk”. W ich otoczeniu pojawią się klony polne oraz lipy.

 

Przypomnijmy, iż kwiaty, które co roku zdobią miejską przestrzeń, hodowane są w dwóch tunelach foliowych znajdujących się przy ul. Sejneńskiej. Na powierzchni 750 m2 hodowanych jest blisko 100 tys. kwiatów. Okazuje się, że miejsc w Suwałkach, w których mogą być ulokowane, nie brakuje. Jak wynika z ewidencji Działu Zieleni Miejskiej, pracownicy mają pod swoją opieką prawie 3000 m2 kwietników. Łączna powierzchnia terenów zielonych, które są pod opieką Zarządu Dróg i Zieleni to aż 108 ha, z czego już 500 m2 stanowią łąki kwietne.

Dodaj komentarz