Zbierają środki na tablicę poświęconą ks. Jerzemu Zawadzkiemu

Stowarzyszenie im. ks. Jerzego Popiełuszki w Suwałkach chce wykonać tablicę o ks. Zawadzkim

Z inicjatywą wykonania tablicy upamiętniającej księdza Jerzego Jana Zawadzkiego wyszło Stowarzyszenie im. ks. Jerzego Popiełuszki w Suwałkach.

 

We wtorek (27.04) w budynku Fundacji Rozwoju Przedsiębiorczości w Suwałkach odbyła się konferencja prasowa dotycząca podjętej przez Stowarzyszenie im. ks. Jerzego Popiełuszki uchwały w sprawie budowy tablicy upamiętniającej niezwykle zasłużonego dla suwalskiej społeczności księdza Jerzego Jana Zawadzkiego. Pamiątkowa tablica ma zostać umieszczona właśnie na ścianie Fundacji. Leszek Lewoc, prezes Stowarzyszenia w rozmowie z mediami przekazał, że w całą akcję chce zaangażować mieszkańców miasta. Ma to być swego rodzaju wyraz wdzięczności suwalczan za całokształt działalności księdza Zawadzkiego.  

 

- Chciałbym, aby tablica nie była budowana jedynie przez członków stowarzyszenia czy sponsora. Zależy mi, żeby ta tablica reprezentowała to, co reprezentował ksiądz Zawadzki. Był on kapłanem dla wielu osób, szczególnie biednych, a tablica ma być podziękowaniem za to co robił. Każda złotówka przyda się i będzie wkładem do tablicy. Taki kapłan zdarza się bowiem rzadko - argumentował Lewoc. 

 

Na pytanie dlaczego tablica ma zostać powieszona na ścianie Stowarzyszenia, a nie np. Parafialnej Podstawowej Szkoły Polsko Romskiej, gdyż ks. Zawadzki zaangażowany był w powołanie pierwszej takiej szkoły w Polsce, prezes odpowiedział, że zgody nie wyraził proboszcz Jarema Sykulski, moderator Miasta Suwałki. - Zgłosiłem się do księdza Sykulskiego, który nie zgodził się. Mówił, że tablica, która znajduje się w kościele wystarczy. Nie dyskutuję na ten temat, ale się z tym nie zgadzam więc poszukałem innego rozwiązania. 

 

15 czerwca przypadają urodziny księdza Jerzego Zawadzkiego, jednak zdaniem Leszka Lewoca jeśli tablica zawiśnie później to nic się nie stanie. Bardziej zależy mu na tym, aby poprzez to działanie "wydobyć" czy też odszukać środowiska związane z ks. Zawadzkim. Koszt wykonania tablicy to około 15 tysięcy złotych. Osoby chcące wesprzeć inicjatywę mogą dokonać wpłaty na konto Stowarzyszenia im. ks. Jerzego Popiełuszki: 84 1600 1462 1894 8036 1000 0001 z dopiskiem "tablica pamiątkowa". Dla osób, które dokonają najwyższych wpłat przewidziano pamiątkowe medale. 

 

4 Komentarzy

Adrian

27/04/2021

Poprzednio zbierał na nienarodzonych i mu nie dawali.
A poza tym dowiadujemy się z artykułu, że czarni walczą między sobą.

Czy tablica 60/70cm za 15 tys. zł. to najlepsza i najkorzystniejsza cena? Pytam ponieważ ze środków publicznych taka procedura wyboru powinna być dokonana.

strzała

28/04/2021

Śp Ks Zawadzki nie chciałby takiego zamieszania i wieszania go w różnych częściach miasta.

Ale znajdą się oszołomy którzy tego nie zrozumieją i naciągają ludzi na kasę.

 

 

Dodaj komentarz