Wigilia w noclegowni

Wigilia w noclegowni

W suwalskiej noclegowni można już było poczuć świąteczną atmosferę. Wszystko za sprawą Wigilii zorganizowanej dla osób bezdomnych. Były życzenia, słowa wsparcia, rozmowy przy wspólnym stole, a także prezenty przekazane przez suwalczan w ramach akcji „Paczka dla Bezdomnego”.

Do wspólnego stołu zasiedli bezdomni, pracownicy ośrodka, a także naczelnik wydziału spraw społecznych Dorota Szczęsna, pełnomocnik prezydenta miasta do spraw współpracy z organizacjami pozarządowymi Agnieszka Szyszko, inspektor wydziału spraw społecznych Andrzej Śmiejkowski, proboszcz parafii pw. Św. Kazimierza Królewicza ksiądz Lech Łuba, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej Leszek Lewoc oraz prezes Spółdzielni Socjalnej "Perspektywa" Marzenna Burba, która prowadzi suwalską noclegownię i zorganizowała wspólną Wigilię.

Zaproszeni goście życzyli osobom przebywającym w noclegowni, by udało im się ułożyć życie i rozwiązać wszelkie problemy, które pozwolą im wyjść z bezdomności, tak by to były ich ostatnie święta w noclegowni.


Po życzeniach i przełamaniu się opłatkiem wszyscy zasiedli do wspólnego stołu. Następnie przyszedł czas na prezenty, które w ramach akcji "Paczka dla Bezdomnego" przekazali suwalczanie, ale również szkoły, przedszkola oraz pracownicy suwalskich instytucji.

- Dzięki akcji "Paczka dla Bezdomnego” i hojności suwalczan udało się zrobić 32 prezenty dla bezdomnych z suwalskiej noclegowni. Znalazły się w nich głównie słodycze, środki higieniczne, kosmetyki, skarpetki i żywność. Pierwsze paczki przekazaliśmy bezdomnym, którzy byli na Wigilii w noclegowni. Kolejne prezenty rozdamy osobom, które w tym świątecznym czasie trafią do naszego ośrodka - poinformowała Marzenna Burba, prezes Spółdzielni Socjalnej "Perspektywa". - Jeszcze raz dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w naszą akcję "Paczka dla Bezdomnego”. Sprawili oni ogromną radość bezdomnym - dodała Marzenna Burba.

Dodaj komentarz