Trzy śledztwa - 7 osób aresztowanych za posiadanie narkotyków

Prokuratura Rejonowa w Suwałkach, śledztwa w sprawie posiadania narkotyków

Prokuratura Rejonowa w Suwałkach prowadzi trzy odrębne śledztwa w sprawie posiadania znacznych ilości narkotyków. Wszystkie śledztwa zostały wszczęte na początku grudnia 2020 roku.

 

Pierwsze toczy się przeciwko 30-letniej kobiecie i 21-letniemu mężczyźnie podejrzanym o posiadanie w samochodzie kilkudziesięciu gram suszu konopi innych niż włókniste oraz amfetaminy. Dodatkowo w mieszkaniu dziewczyny w Suwałkach ujawniono jeszcze kilkadziesiąt gram takiego suszu. Drugie śledztwo również dotyczy ujawnienia w Suwałkach kilkudziesięciu gram suszu konopi innych niż włókniste, a zarzut ich posiadania przedstawiono czterem mężczyznom w wieku od 27 do 29 lat.

 

Trzecie śledztwo prowadzone jest przeciwko 18-latkowi z gminy Przerośl u którego ujawniono kilkadziesiąt gram narkotyków, w tym susz konopi innych niż włókniste, amfetaminę i tabletki LSD. Mężczyźnie temu zarzucono także, że podczas zatrzymania i przeszukania znieważał Policjantów oraz stosował przemoc wobec nich poprzez szarpanie i przytrzymywanie.

 

Po wykonaniu czynności z podejrzanymi prokuratorzy wobec wszystkich 7 podejrzanych skierowali do Sądu wnioski o zastosowanie tymczasowego aresztowania, które były skuteczne i zostały uwzględnione. Obecnie trwają czynności procesowe celem wyjaśnienia wszelkich okoliczności tych spraw i przygotowania aktów oskarżenia.

3 Komentarzy

w/g mnie to znaczne ilości to powinne zaczynać się od kilograma a nie kilka gramów wyprzepanych z popielniczki

Imigrant

23/12/2020

Niech się wezmą za grube ryby a nie dzieciaka zamykają który próbował sobie do kieszonkowych dorobić za pare gram. Pojebany kraj. 

Dodaj komentarz