Poseł przedstawił szczegóły „Polskiego Ładu”

O programie Prawa i Sprawiedliwości mówił poseł Jarosław Zieliński

O programie Prawa i Sprawiedliwości pod nazwą Polski Ład mówił w sobotę (22.05) w Suwałkach poseł Jarosław Zieliński.

Polski Ład to kompleksowa strategia przezwyciężania skutków pandemii i plan gospodarczej odbudowy. Dziś przed budynkiem starostwa powiatowego w Suwałkach o jego szczegółach mówił podczas konferencji prasowej Jarosław Zieliński, poseł PiS wraz z Witoldem Kowalewskim, starostą suwalskim, Jackiem Juszkiewiczem, radnym Rady Miasta Suwałki oraz przybyłymi wójtami.

Plan składa się z pięciu głównych fundamentów: 7% PKB na zdrowie, obniżka podatków dla 18 mln Polaków, inwestycje generujące 500 tysięcy nowych miejsc pracy, mieszkanie bez wkładu własnego i dom 70m2 bez formalności oraz emerytury do 2500 zł bez podatku. W planie zawarte zostały inwestycje na następnych pięć lat o łącznej wartości blisko 600 mld zł. Ma to być m.in. ponad 2 tysiące kilometrów nowych dróg ekspresowych i autostrad, ponad 2 tys. km mostów i obwodnic, 15 tys. km zmodernizowanych dróg kolejowych, ponad 4 tys. nowych i wyremontowanych świetlic, 3,6 tys. zmodernizowanych boisk i centrów sportowych, a  także niemal 4. tys. wyremontowanych szkół.

Jak mówił poseł Jarosław Zieliński, prędzej czy później każdy z nas będzie potrzebował opieki medycznej, dlatego duży nacisk położono na zdrowie Polaków, szczególnie teraz, w dobie pandemii koronawirusa. Stąd też nakłady na ochronę zdrowia  w ciągu najbliższych 6-7 lat mają zostać podniesione na „europejski poziom”. W planach jest rozwój krajowej sieci onkologicznej i kardiologicznej. Ponadto, każdy z nas, kto ukończy 40 rok życia, będzie mógł za darmo skorzystać z pakietu badań profilaktycznych finansowanych przez państwo.

Z zapowiedzi programowych Nowego Ładu wynika również, że państwo gwarantować będzie wkład własny na mieszkanie lub dom w wysokości 100 tysięcy złotych dla osób ubiegających się o kredyt. W dodatku, wraz z narodzinami dzieci, państwo ma wspierać także spłatę kredytów : 20 tys. zł po urodzeniu drugiego dziecka, 60 tys. zł po urodzeniu trzeciego i 20 tys. zł przy czwartym i każdym kolejnym dziecku. Zmiany zajdą też przy budowie małych domów mieszkalnych o powierzchni zabudowy do 70 m2, które będzie można postawić tylko na podstawie zgłoszenia. Ma to skrócić proces budowlany i przynieść oszczędności inwestorom.

Polski Ład ma być sukcesywnie procedowany przez rząd i parlament. Część projektów może zostać wprowadzonych w ciągu najbliższych kilku tygodni, kolejne - w ciągu kilku miesięcy.

14 Komentarzy

Przyjechał reklamować kiełbasę wyborczą? Trochę jakby za wcześnie bo wybory daleko. Tzw nowy polski ład a właściwie wielki wał w starym stylu to zbiór pustych obietnic, absurdów i zapowiedź potężnej inflacji, podwyżek cen mieszkań, samowoli budowlanej a przede wszystkich skok na kasę lepiej zarabiających, w tym także wójtów z PiS widocznych na zdjęciu :P Zatem nie wiem co ci panowie popierają, oni sami też pewnie nie wiedzą :P

Miejscowy

22/05/2021

Co on bredzi. Jak to każdy Polak za darmo będzie mógł sobie zrobić badania. A za co i na kogo ja płacę składkę zdrowotną? Na członków PiS i ich rodziny w spółkach skarbu państwa i po urzędach?

Bezład

22/05/2021

Czego jak czego ale w tych obietnicach żadnego ładu nie widać, co najwyżej pobożne życzenia, o ile oczywiście Unia sypnie kasą i nie obrazi się za chamstwo i prostactwo polityki zagranicznej PiS. 

Panowie, wasze obietnice i wyliczenia są w stanie zwieść jedynie kogoś kto naukę matematyki zakończył na zerówce....Bójcie się Boga tak kłamać....

Robert Grzybiński

23/05/2021

1 mln samochodów elektrycznych w 2020 r., dla wojska: Patrioty, helikoptery, F35, jakikolwiek statek, 100 tyś tanich mieszkań rocznie bez kredytu na 30 lat, 100 obwodnic, zamki kazimierzowskie, obniżenie VAT do 22 %, transport publiczny po wsiach, elektrownię jądrową, reaktywację stoczni,  6 proc. PKB na zdrowie (2018 r.), zwiększenie liczby lekarzy i pielęgniarek, stomatologia w szkołach, modernizacja szpitali, 150-tys. armia, renegocjacja pakietu klimatycznego, dopłaty dla rolników w wysokość europejskiej, CPK, sieć kolejowa do CPK, ustawa o dochodach samorządów, ustawa o jawności życia publicznego, odbudowa przemysłu, 1400 miliardów inwestycji, 25% PKB na inwestycje.

strzała

24/05/2021

To będzie piękna katastrofa, zamiast dać ludziom pracować i zarabiać na swojej pracy dalej będą pracowitym zabierać a wydawać na swoich zatrudnionych. U mnie w pracy już 90 % nierobów z Pisu objęło "najdroższe" stanowiska. Za to nic nie idzie załatwić normalnie.

Maniek

25/05/2021

Panowie z PiS, weźcie wy pogadajcie z pierwszym lepszym przedsiębiorcą czy biznesmenem, niech wam powie ile jest wart ten wasz nowy ład i co on przyniesie. Żaden ale to żaden przedsiębiorca nie podpisze się pod tymi pomysłami. Swoje bajeczki możecie opowiadać łakomym na forsę emerytom, darmozjadom co mają dwie lewe łapy do roboty i dzieciorobom.

Dodaj komentarz