Odnawiają kwiatowy napis "Pogodne Suwałki"

Hasło z kwiatów promujące miasto "Pogodne Suwałki"

 

Prawie dwa tysiące kwiatów zostanie wykorzystanych do ułożenia hasła promującego miasto "Pogodne Suwałki". Kwiatowy napis powstaje na skwerze położonym u zbiegu ul. Gen. Podhorskiego i ul. Grabowej.

 

Pracownicy Działu Zieleni Miejskiej Zarządu Dróg i Zieleni w Suwałkach przygotowują tegoroczną rabatę kwiatowa, promującą miasto. Napis Pogodne Suwałki utworzą begonie stale kwitnące potocznie zwane boberkiem. Roślina ta obficie kwitnie od czerwca aż do października, a kwiaty są błyszczące i mięsiste. Na wykonanie napisu zostanie przeznaczonych około dwóch tysięcy sadzonek o czerwonych kwiatach. Całkowity efekt będzie widoczny jak rośliny rozkwitną.

 

Przypomnijmy, iż przez wiele lat w tym miejscu można było podziwiać instalację, która przedstawiała tzw. „pawia”. Niestety ze względu na zły stan elementów konstrukcyjnych musiała zostać rozebrana. W zastępstwie w 2020 roku z okazji obchodów 300-lecia nadania Suwałkom praw miejskich pracownicy Działu Zieleni Miejskiej wykonali specjalną rabatę kwiatową, która miała informować osoby podróżujące przez Suwałki o ważnym jubileuszu w historii miasta. Natomiast od 2021 roku na skwerze pojawia się napis związany z naszym miastem, który wita przyjezdnych, a jednocześnie korzystnie wpływa na estetykę tego miejsca.

 

Foto: ZDiZ

Dodaj komentarz