Nowa forma pomocy dla osób niepełnosprawnych w Suwałkach

Usługa door-to-door w Suwałkach dla osób niepełnosprawnych

Pomoc w transporcie do lekarza lub na wydarzenie kulturalne - władze Suwałk uruchamiają nową usługę skierowaną do osób niepełnosprawnych z ograniczonymi możliwościami mobilnymi.

 

Na wdrożenie usługi pn. door-to-door miasto przeznaczy ponad 700 tysięcy złotych. - Przygotowany przez Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie wniosek zyskał akceptację PFRON i dzięki temu pozyskaliśmy kwotę 722.150,02 zł. Pieniądze zostaną przeznaczone na zakup samochodu dostosowanego do przewozu osób nieoprawnych, kupno schodołazu i wózka inwalidzkiego. Dofinansowanie obejmie również koszty osobowe związane z zatrudnieniem ludzi do obsługi zadania – poinformował Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk.

 

Realizacja usługi door-to-door będzie obsługiwana przez Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie. Pracownicy MOPR pomogą opuścić mieszkanie i przetransportują daną osobę we wskazane miejsce. Dzięki programowi door-to-door, osoby z niepełnosprawnością lub o ograniczonej mobilności będą mieć zapewnione wsparcie związane z możliwością rozwijania aktywności w życiu społecznym, zawodowym i publicznym. 

 

Z usług door-to-door, zgodnie z zasadami programu, nie będą mogły korzystać osoby poniżej 18 roku życia, a więc nie będzie możliwe dowożenie dzieci do szkół. Tę usług tak jak dotychczas będzie realizowało PGK Suwałki. Dokładny termin uruchomienia usługi ma zostać podany w najbliższym czasie. 

Dodaj komentarz