Łamiemy przepisy idąc pieszo, jadąc samochodem, na rowerze i hulajnodze

suwalscy policjanci ujawnili 115 wykroczeń

W miniony czwartek (28.07) suwalscy policjanci ujawnili 115 wykroczeń, z czego 39. popełnili kierowcy wobec pieszych, 18. piesi, 30. rowerzyści, a 8. osoby jadące hulajnogami elektrycznymi.

 

Przekraczanie jezdni w miejscach niedozwolonych, jak również przechodzenie na czerwonym świetle, to część wykroczeń popełnianych przez pieszych w Suwałkach. Z kolei najczęstsze błędy kierowców polegały na wyprzedzaniu bezpośrednio przed oraz na przejściach dla pieszych, a także omijaniu innego pojazdu, który zatrzymał się w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszemu na oznakowanym przejściu.

 

Tylko podczas czwartkowych (28.07) działań suwalscy policjanci ujawnili 115 wykroczeń, z czego 39 popełnili kierowcy wobec pieszych, 18- piesi, 30- rowerzyści, a 8- osoby jadące hulajnogami elektrycznymi. Kierowcy aż 20 razy przekroczyli dopuszczalną prędkości w rejonie przejść dla pieszych.

 

Przypominamy, że kierujący pojazdem zbliżając się do przejścia dla pieszych, musi zachować szczególną ostrożność oraz zmniejszyć prędkość tak, aby nie narazić na niebezpieczeństwo pieszego. Natomiast pieszy powinien zawsze upewnić się, czy może bezpiecznie przejść przez przejście. Powinien pamiętać także, że podczas wchodzenia lub przechodzenia przez przejście dla pieszych zabronione jest korzystanie z telefonu lub innych urządzeń elektronicznych.

4 Komentarzy

Zimny kloc

02/08/2022

"Przypominamy, że kierujący pojazdem zbliżając się do przejścia dla pieszych, musi zachować szczególną ostrożność oraz zmniejszyć prędkość tak, aby nie narazić na niebezpieczeństwo pieszego. Natomiast pieszy powinien zawsze upewnić się, czy może bezpiecznie przejść przez przejście". Durne przepisy,ktore powodują wlaczenie mylnego trybu nieśmiertelności u pieszych i rowerzystów. Kierowca to na wszystko musi uwazac. Na innych kierowcow, na znaki, na rowerzystów , którzy jada droga mimo ścieżek i jeszcze trzeba patrzeć czy przypadkiem pieszy niema ochoty przejść. 

Radzio

02/08/2022

a suwalska policja należy do grupy najbardziej nadgorliwych funkcjonariuszy w polsce… gdzie się nie ruszysz patrol na patrolu. Tylko patrzą gdzie i komu można wlepić mandat. Wstyd 

Suwalczanin

02/08/2022

Suwalska Policja , Drogówka czy Prewencja sama nagminnie łamie przepisy drogowe i Policjanci powinni karać się Sami ! Zalecam im to ! 
przykład : 

 

policjanci przyjeżdzają na obiadek w godzinach pracy do jadłodajni baru mlecznego Pod Śliwą przy ulicy Hamerszmita , przechodzą przez ulicę w miejscu nie wyznaczonym a więc łamią przepisy o ruchu drogowym ! A ich koledzy łapią przypadkowych klientów tego baru próbując wlepić im mandat za przejscie przez ulice w miejscu gdzie nie ma zebry. 
Jaki jest z tego morał ? To są podwójne standardy młodych Policjantów którzy sami łamią tam nagmininie przepisy ! Prosze o interwencje Komendanta Policji w tej sprawie! Świętych krów nie powinno być ! Wstyd dla takiej Policji . 

OBSERWATOR...

05/08/2022

Do SUWALCZANIN widzę że nie tylko ja to zauważyłem ale widocznie policjanci chodzący po obiadki muszą na niego zapracować mandatami choć sami robią to samo , młodzi policjanci chyba tylko są żeby wypisywać jak najwięcej mandatów i wyżywać się na pijanych a wiadomo swoich nie ruszają to święte krowy . Pozdrawiam... 

Dodaj komentarz