Dyrektor Archiwum Państwowego odchodzi na emeryturę

Tadeusz Radziwonowicz, dyrektor Archiwum Państwowego, odchodzi na emeryturę

W czwartek (28.07) władze Suwałk podziękowały za pracę na rzecz suwalskiego Archiwum Państwowego Tadeuszowi Radziwonowiczowi, wieloletniemu dyrektorowi tej instytucji, który odchodzi na emeryturę. 

 

W dzisiejszym spotkaniu w siedzibie Archiwum Miasto Suwałki reprezentowali: Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk oraz Zdzisław Przełomiec, przewodniczący Rady Miejskiej. Gratulacje składali również m.in. Jarosław Zieliński, Poseł na Sejm RP. Odczytano także list od Naczelnego Dyrektora Archiwów Państwowych.

- Dziękuję za bardzo dobrą współpracę pomiędzy Miastem oraz tą instytucją. Dokonał Pan wielu ciekawych i dużych rzeczy zwłaszcza realizując olbrzymi projekt remontu budynków archiwum, które odzyskały swój dawny blask – powiedział Czesław Renkiewicz, przekazując na ręce dyrektora Tadeusza Radziwonowicza pamiątkowe podziękowania i prezent.

Tadeusz Radziwonowicz funkcję dyrektora Archiwum Państwowego w Suwałkach sprawował od 1990 roku. Dzisiaj Archiwum Państwowe w Suwałkach składa się z czterech segmentów. Dzięki dotacji z Ministerstwa Kultury przeprowadzono ich gruntowny remont. Wartość prac to ponad 13 mln zł. Po remoncie powierzchnia użytkowa wzrosła dwukrotnie, do 2 tysięcy 600 metrów.

 

Foto: UM Suwałki

1 Komentarzy

czytelnik

30/07/2022

To taki jakby cmentarz dla żyjących. Istnieje tylko nie wiadomo do czego jest potrzebny i taki kosztowny. Pegeery też były i pałac kultury jest w stolicy tylko po co ten dar od stalina?

Dodaj komentarz