Brakuje miejsca spotkań, rozrywki i zabaw na osiedlu Klasztorna

zaadaptowanie części terenów zielonych położonych na osiedlu Klasztorna

 

O zaadaptowanie części terenów zielonych położonych na osiedlu Klasztorna, na miejsce spotkań, rozrywki i zabaw, apeluje Marek Zborowski-Weychman z klubu Razem dla Suwałk.

 

Radny skierował do prezydenta Suwałk pismo, gdyż jego zdaniem położone nad rzeką Czarną Hańczą osiedle domków jednorodzinnych jest pozbawione miejsca, w którym jego mieszkańcy mogliby spędzić czas poza swoim podwórkiem. Jak twierdzi Marek Zborowski-Weychman, brakuje w okolicy miejsca z placem zabaw dla dzieci, z „siłownią pod chmurką", mini boiskiem, czy miejscem na sąsiedzkiego grilla - miejsca spotkań.

- Między ulicą Pogodną a rzeką są tereny zielone, które mogłyby być przeznaczone na taki właśnie cel. W miarę możliwości budżetowych inwestycja mogłaby być wykonana etapami, a w tym roku - po ustaleniu koncepcji całości tego miejsca — rozpoczęta np. od placu zabaw dla dzieci, a w dalszych latach kontynuowana tak, aby powstało przyjazne mieszkańcom — nie tylko osiedla Klasztorna, ale także ul. Sejneńskiej — miejsce do spędzania wolnego czasu, o co bardzo — w imieniu mieszkańców — proszę - interpeluje radny.

2 Komentarzy

Wszędzie w Suwałkach brak rozrywki te miasto umarło i jest nuda

Dodaj komentarz