19-latek z Suwałk systematycznie okradał kolegę

Kradł pieniądze znajomemu z Suwałk

Suwalscy policjanci zatrzymali 19-latka podejrzanego o nielegalne wykorzystanie danych z karty płatniczej znajomego. Suwalczanin przy użyciu aplikacji mobilnej dokonał ponad dwudziestu transakcji płatniczych na łączną kwotę ponad 1000 złotych. 

 

Na początku września policjanci z Suwałk zostali poinformowani o tym, że ktoś dokonuje transakcji płatniczych z konta zgłaszającego. Sprawą natychmiast zajęli się suwalscy śledczy, którzy po analizie materiału dowodowego wytypowali podejrzanego. Okazał się nim znajomy pokrzywdzonego. Jak ustalili mundurowi, 19-latek posługując się nielegalnie zdobytymi danymi z karty pokrzywdzonego zainstalował w swoim telefonie aplikację jednego z banków. Za jej pomocą na przestrzeni sierpnia i września dokonał ponad dwudziestu płatności o wartości ponad 1000 złotych. W czwartek mieszkaniec Suwałk został zatrzymany. Jeszcze tego samego dnia usłyszał łącznie 8 zarzutów. Za kradzież z włamaniem grozi kara pozbawienia wolności do lat 10, natomiast za oszustwo komputerowe do 5 lat pozbawienia wolności.

1 Komentarzy

Może wziął przykład z młodego Brudzińskiego, który też okradał kolegów, trochę dawniejszymi metodami.  Przez wymuszanie fizyczne. Ten się unowocześnił.

Dodaj komentarz