Zawody narciarskie i pokaz tresury psa w Szelmencie

Policyjna akcja "kręci mnie bezpieczeństwo na stoku"

 

Pokaz tresury i posłuszeństwa psa służbowego, zawody narciarskie dla najmłodszych i liczne konkursy - w ramach akcji "kręci mnie bezpieczeństwo na stoku" suwalscy policjanci przygotowali dzieciom masę atrakcji.

 

Podlascy policjanci, wspólnie z Urzędem Marszałkowskim Województwa Podlaskiego oraz funkcjonariuszami Placówki Straży Granicznej w Rutce Tartak i Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Suwałkach, przygotowali w miniony piątek (27.01) miłośnikom sportów zimowych wiele atrakcji w Wojewódzkim Ośrodku Sportu i Rekreacji Szelment. Przy stoiskach profilaktycznych zorganizowano dzieciom mnóstwo konkursów i zabaw edukacyjnych, związanych z bezpiecznym spędzaniem czasu wolnego zimą. Spotkanie było też doskonałą okazją, aby z bliska zobaczyć samochody, którymi na co dzień jeżdżą policjanci, strażacy oraz strażnicy graniczni. Zainteresowani mieli też możliwość porozmawiać z policjantami o ich służbie. 

 

Dużym zainteresowaniem cieszyły się też zawody narciarskie dla najmłodszych, poprzedzone rozmową z dziećmi o podstawowych zasadach bezpieczeństwa na stoku. Przedsięwzięcie dostarczyło dużo uśmiechu i pozytywnej energii wszystkim uczestnikom akcji. Zwycięzcy poszczególnych konkurencji otrzymali oczywiście dyplomy i nagrody rzeczowe. Pamiętano również o dorosłych, którym przekazywane były różnego rodzaju materiały profilaktyczne z zakresu bezpieczeństwa. Z kolei miłośnicy czworonogów mieli okazję zobaczyć pokazy tresury i posłuszeństwa psa służbowego, które jak zwykle wzbudziły wiele emocji.

 

Foto: KMP Suwałki

Dodaj komentarz