Wystawa w WOSiR Szelment z prezentami od Kamila Stocha

Pamiątki Kamila Stocha w Wojewódzkim Ośrodku Sportu i Rekreacji Szelment

Replika złotego medalu z olimpiady w Soczi, kombinezon czy narty to niektóre z pamiątek skoczka narciarskiego Kamila Stocha, które przekazał Wojewódzkiemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji "Szelment". 

 

Cała Polska żyje sukcesami naszych skoczków narciarskich, a zwłaszcza trzecią wygraną Kamila Stocha w Turnieju Czterech Skoczni. Nie każdy wie, że ten wybitny sportowiec podarował Wojewódzkiemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji (WOSiR) w Szelmencie pamiątki. Wśród eksponatów wystawy „Od Marusarza do Małysza i Kowalczyk” można zobaczyć m.in. replikę złotego medalu z olimpiady w Soczi, kombinezon oraz narty „Króla Kamila”. 

 

Ekspozycja powstała dzięki Wojciechowi Fortunie, mistrzowi olimpijskiemu w skokach narciarskich z Sapporo w 1972 r., współpracującemu z Ośrodkiem. To właśnie dzięki jego zaangażowaniu wystawa w Szelmencie jest tak bogata i wartościowa. Można tam znaleźć m.in. narty olimpijskie i replikę złotego medalu z 1972 r. Wojciecha Fortuny, kombinezon Adama Małysza, narty Stanisława Marusarza, a także wspomniane – replikę złotego medalu z olimpiady z 2014 r., kombinezon i narty Kamila Stocha.

 

- Jest to kawał historii polskiego narciarstwa, historii polskich sportów zimowych. Wszystko zawdzięczamy kustoszowi wystawy, Wojciechowi Fortunie, który przez wiele lat starał się i stara o te wyjątkowe eksponaty. To jedyny taki zbiór w tej części Polski eksponatów, przypominających nam o wielkich sportowych emocjach, których bohaterami są polscy sportowcy - powiedział Kamil Klimek, prezes WOSiR Szelment.

 

W trybie normalnego funkcjonowania Ośrodka wystawę można oglądać przez cały tydzień w godzinach jego otwarcia. Pozwala ona powrócić do zwycięskich chwil, jakie dane nam było przeżywać dzięki wspaniałej postawie rodzimych sportowców.

 

Źródło: Wrota Podlasia

Dodaj komentarz