Trwa nabór do XIX edycji nagrody Podlaska Marka

XIX edycji nagrody Podlaska Marka

 

Do 1 lutego trwa nabór do XIX edycji nagrody Podlaska Marka - jednego z najstarszych plebiscytów odbywających się na terenie regionu. 

 

O szczegółach tegorocznej edycji konkursu mówili w czwartek (19.01) marszałek Artur Kosicki i dyrektor Departamentu Współpracy z Zagranicą i Promocji Magdalena Łyżnicka-Sanczenko. Podlaska Marka to jeden z najstarszych i najbardziej prestiżowych plebiscytów odbywających się na terenie regionu, organizowany nieprzerwanie od 2004 r. przez Marszałka Województwa Podlaskiego. Od początku cieszy się dużym zainteresowaniem regionalnych organizacji, producentów i konsumentów.

– To jest sztandarowe wydarzenie samorządu województwa. Pokazujemy to, co mamy najlepsze, a jest naprawdę czym się chwalić i to w wielu obszarach: biznesu, kultury, działań społecznych, wydarzeń, inwestycji i innych – mówił marszałek i zaznaczył, że Podlaska Marka jest znakomitą formą promocji regionu.

Konkurs od ubiegłego roku ma dziesięć kategorii. Są to: Produkt spożywczy, Produkt użytkowy, Inwestycja, Odkrycie, Wydarzenie, Kultura, Społeczeństwo, Biznes, Projekt 4.0 i Marka bez barier. Jak wyjaśniała Magdalena Łyżnicka-Sanczenko są trzy warunki uczestnictwa w konkursie.

– Wszystkie zgłaszane produkty, przedsięwzięcia, usługi muszą być zlokalizowane na terenie naszego regionu, powinny mieć pozytywny wpływ na wizerunek regionu. Nie wolno też zgłaszać laureatów poprzednich edycji Podlaskiej Marki – mówiła dyrektor.

Decyzję o wyborze zwycięzców w każdej z kategorii podejmie kapituła konkursu. Ale jak co roku swego laureata wybiorą internauci w Konkursie Podlaskiej Marki Konsumentów. Tradycyjnie podczas finału Podlaskiej Marki poznamy Ambasadora Podlaskiej Gospodarki – w ubiegłym roku tytuł ten trafił do Podlaskiego Klubu Biznesu i Honorowego Ambasadora Województwa Podlaskiego, którym w 2022 został Wojciech Nowicki.

 

Swego kandydata do Podlaskiej Marki 2022 może zgłosić każdy. Należy to zrobić do 1 lutego br. za pośrednictwem strony www.podlaskamarka.pl. Następnie, kapituła konkursu ogłosi po trzech nominowanych w każdej z kategorii. Zwycięzców poznamy podczas uroczystej gali finałowej.

 

1 Komentarzy

Dodaj komentarz