Rafał Czuper z nagrodą marszałka

Rafał Czuper z nagrodą dla najlepszych podlaskich sportowców

Marszałek Województwa Podlaskiego przyznał nagrody dla najlepszych podlaskich sportowców. Wśród nagrodzonych znalazł się pochodzący z Raczek paraolimpijczyk Rafał Czuper. 

 

120 tysięcy złotych w ramach dorocznych wyróżnień przekazał Marszałek Artur Kosicki w ramach nagród za najlepsze wyniki i działalność sportową w 2020 roku. Wśród nagrodzonych najlepszych podlaskich sportowców znalazł się Rafał Czuper reprezentujący Podlaskie Stowarzyszenie Sportowe Osób Niepełnosprawnych „START” Białystok. Tenisista stołowy z Raczek otrzymał 30 tysięcy złotych w kategorii Najlepszy Sportowiec Niepełnosprawny. Rafał Czuper to medalista letnich igrzysk paraolimpijskich, mistrzostw świata i Europy. Podczas letnich igrzysk paraolimpijskich, w Rio de Janeiro w 2016 roku wywalczył srebrny medal w grze pojedynczej.  

 

- Jestem dumny i jako marszałek, i jako były sportowiec z osiągnięć podlaskich zawodników. Wiem, ile siły, zaangażowania i trudu wymaga sport wyczynowy. Serdecznie gratuluję wyników naszym laureatom i życzę sukcesów w kraju i na arenie międzynarodowej – mówił Artur Kosicki, Marszałek Województwa Podlaskiego.

 

tt

Dodaj komentarz