Powrót płatnej strefy parkowania w Augustowie

Od 4 maja w Augustowie zostanie przywrócona Strefa Płatnego Parkowania

Od 4 maja w Augustowie zostanie przywrócona Strefa Płatnego Parkowania. Będzie obowiązywać od poniedziałku do piątku od 9:00 do 17:00, a wysokość opłat zmieni się w zależności od miesiąca.

 

Strefa będzie obejmować 427 miejsc na powiatowych i miejskich ulicach w centrum miasta. Na terenie Augustowa pojawi się ponad 20 parkometrów, które pozwolą na sprawne dokonanie opłaty zarówno gotówką, jak i kartą płatniczą. Mieszkańcy będą mogli skorzystać także z aplikacji mobilnych.

 

Strefa będzie podzielona na 2 okresy funkcjonowania:

1. Okres wakacyjny od 01.06 do 30.09:

  • Za ½ godziny parkowania-1,00zł,
  • za pierwszą godzinę parkowania-2,00zł,
  • za drugą godzinę parkowania-2,40zł,
  • za trzecią godzinę parkowania-2,80zł,
  • za czwartą i każdą następną godzinę parkowania-2,00zł.

2. Okres przedwakacyjny od 01.01 do 31.05 i powakacyjny od 01.10 do 31.12:

½ godziny parkowania-0,50zł
za pierwszą godzinę parkowania-1,00zł
za drugą godzinę parkowania-1,20zł
za trzecią godzinę parkowania-1,40zł
za czwartą i każdą następną godzinę parkowania-1,00zł.

 

Do strefy będą należeć ulice:

 

  1. drogi gminne: ul. Rynek Zygmunta Augusta, ul. Żabia, ul. Kilińskiego (odcinek od ul. 3 Maja do ul. Młyńskiej)
  2. drogi powiatowe: ul. Mariana Jonkajtysa, ul. Księdza Skorupki  (odcinek od ul. Wojska Polskiego do ul. Kościelnej), ul. Kościelna (odcinek od ul. 3 Maja do ul. Księdza Skorupki), ul. Księdza Ściegiennego, ul. 3 Maja  (odcinek od ul. Mostowej do ul. Księdza Ściegiennego), ul. Mostowa (odcinek od ul. 3 Maja do ul. Nowomiejskiej), ul. Młyńska (odcinek od ul. Wierzbnej do ul. Kilińskiego), ul. Nowomiejska (odcinek od ul. Mostowej do ul. Wierzbnej), ul. Wierzbna (odcinek od ul. Młyńskiej do ul. Nowomiejskiej), ul. Kopernika (odcinek od ul. Rynek Zygmunta Augusta do ul. Szkolnej), ul. Kościuszki (odcinek od ul. Rynek Zygmunta Augusta do ul. Szkolnej), ul. Łazienna (odcinek od ul. Wierzbnej do ul. Szkolnej), ul. Szkolna  (odcinek od ul. Łaziennej do ul. Zygmuntowskiej), ul. Wojska Polskiego (odcinek od ul. Mariana Jonkajtysa do ul. Księdza Skorupki).

Dodaj komentarz