Petycja ws. przebudowy drogi Suwałki - Filipów - Gołdap

petycja do Marszałka Województwa Podlaskiego w sprawie przebudowy drogi

 

Wójt Gminy Suwałki Zbigniew Mackiewicz wystosował petycję do Marszałka Województwa Podlaskiego w sprawie przebudowy drogi wojewódzkiej nr 652 relacji Suwałki - Filipów - Gołdap.

 

W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców Zbigniew Mackiewicz, Wójt Gminy Suwałki wystosował petycję do Marszałka Województwa Podlaskiego w sprawie przebudowy drogi wojewódzkiej 652. jak przekazał w piśmie wójt, duży ruch samochodów osobowych oraz ciężarowych doprowadził do zniszczenia nawierzchni asfaltowej i poboczy. Zły stan drogi powoduje trudności w ruchu komunikacyjnym i stwarza realne zagrożenie dla kierowców oraz pieszych.

 

Z pełną treścią petycji można zapoznać się poniżej. Podpisy za petycją można składać w siedzibie Urzędu Gminy Suwałki, ul. Świerkowa 45, na parterze, w biurze obsługi interesanta.


PETYCJA

Droga wojewódzka nr 652 łączy województwo podlaskie z województwem warmińsko- mazurskim oraz Obwodem Kaliningradzkim – z przejściem granicznym w Gołdapi. Z drogi tej korzystają również mieszkańcy gminy. Duży ruch samochodów osobowych oraz ciężarowych doprowadził do zniszczenia nawierzchni asfaltowej i poboczy. Zły stan drogi powoduje trudności w ruchu komunikacyjnym i stwarza realne zagrożenie dla kierowców oraz pieszych poruszających się przedmiotową drogą. Aktualnie, po przeprowadzonych pracach remontowych, stan techniczny drogi został punktowo poprawiony w miejscach znacznych ubytków nawierzchni. Działania te są jednak niewystarczające. Obejmują niewielką część koniecznych robót i mają charakter doraźny i tymczasowy. Po wykonanych robotach drogowych nawierzchnia asfaltowa jest nadal odcinkami sfrezowana, posiada liczne ubytki, nierówności i koleiny, które wpływają negatywnie na bezpieczeństwo podróżujących. Ograniczona szerokość jezdni, z uwagi na uszkodzenia krawędzi nawierzchni, znaczne różnice poziomów pomiędzy jezdnią, a poboczem powoduje wzrost wypadków i kolizji. Dodatkowo wytarte oznakowanie drogowe poziome, zastoiny wody po opadach deszczu, rosnące w pasie drogowym pokaźnych rozmiarów drzewa, brak zatok autobusowych z wiatami przystankowymi oraz pasa rowerowego powoduje, że droga jest niebezpieczna, a w związku z tym wymaga przebudowy. Świadczą o tym m. in. zamontowane znaki pionowe zobowiązujące do ograniczenia prędkości oraz ostrzegawcze o różnych niebezpieczeństwach związanych z uszkodzoną nawierzchnią drogi, jak również szereg zdarzeń drogowych, do których dochodzi na odcinku Suwałki-Filipów.

W trosce o bezpieczeństwo prosimy o podjęcie wszelkich starań mających na celu poprawę trudnej sytuacji w jakiej mieszkańcy Gminy Suwałki znajdują się od wielu lat. Zwracam się z prośbą, aby nie dopuścić do zaniechania inwestycji ani nie odkładać jej w czasie.

3 Komentarzy

Wow...Rychło w czas...A gdzie są wszyscy pisowscy wójtowie, pisowscy radni z okolicznych gmin? Nie przeszkadza im, że jeżdżą po wertepach? Droga miała być zrobiona dawno za PO tylko jakoś zniknęła z planów jak nastała jedyna słuszna partia. 

Dodaj komentarz