Droga Bakałarzewo-Nowa Wieś przebudowana

przebudowa odcinka drogi powiatowej z Bakałarzewa do końca Nowej Wsi

 

Zakończyły się prace nad przebudową dwukilometrowego odcinka drogi powiatowej z Bakałarzewa do końca Nowej Wsi. 

 

Roboty objęły Bulwar 500-lecia Bakałarzewa w Bakałarzewie oraz główną oś komunikacyjną Nowej Wsi. Starostwo Powiatowe w Suwałkach pozyskało na ten cen dotację rządową z Polskiego Ładu - Programu Inwestycji Strategicznych w kwocie 4 mln zł. Wykonawca z Augustowa zobowiązał się do realizacji tegoż zadania za kwotę nieco mniejszą, dzięki czemu gmina Bakałarzewo nie musiała do inwestycji dopłacać. Powstała szeroka, 6-metrowa droga z chodnikiem. Wymieniono też przepusty.

 

Poza znaczącą poprawą komunikacji w tym rejonie gminy, pojawił się turystyczny szlak samochodowo-pieszy, z którego można podziwiać jezioro Sumowo Bakałarzewskie. Z kolei przy Bulwarze 500-lecia Bakałarzewa gmina wydzieliła dziesiątki nowych działek budowlanych i ta inwestycja przyczyni się do ich zagospodarowywania, a także rozwoju Bakałarzewa oraz Nowej Wsi. Jest to też kolejny etap w realizacji szerszej idei "wyprowadzenia Bakałarzewa na jezioro Sumowo". Mieszkańcy m.in. Nowej Wsi, w tym dzieci, mogą teraz bezpiecznie uczęszczać do szkoły, kościoła, biblioteki, siłowni, placów zabaw czy boisk. Utworzona została również trasa spacerowa tuż przy jeziorze. 

 

Foto: UG Bakałarzewo

1 Komentarzy

Dotacja rządowa z Polskiego Ładu? Dobry dowcip!!! Złodziejski program okradania i oszukiwania Polaków autorstwa pinokia żródłem finansowania dróg? to tylko jakiś pisior mógł wymyślić....

Dodaj komentarz