Dni Augustowa we wrześniu

Dni Augustowa 2021

Koncerty, zabawy, wystawy i wiele innych atrakcji zawsze towarzyszyły mieszkańcom Augustowa i przyjezdnym gościom w połowie maja. W tym roku ze względu na przepisy, huczne obchody przeniesiono na początek września.

 

W poniedziałek, 17 maja, Augustów świętował 464. Rocznicę Nadania Praw Miejskich. W związku z trwającymi obostrzeniami dotyczącymi publicznych zgromadzeń, urodziny miasta odbędą się w nowym terminie. - Z pewnością każdy augustowianin z uśmiechem wspomina coroczne wyjątkowe wydarzenia i nie może doczekać się kolejnych. Nie wyobrażam sobie rezygnacji ze wspólnej zabawy - nareszcie, po czasie pandemii, będziemy mogli świętować razem. Dni Augustowa będziemy obchodzić hucznie na początku września. Swoją obecność potwierdził już O.S.T.R. wybrany przez mieszkańców na główną gwiazdę koncertu. Zleciłem Augustowskim Placówkom Kultury organizację wydarzenia rekompensującego nam wszystkim długie oczekiwanie na wytęsknioną normalność. Augustowianie chcą się bawić, a ja zrobię wszystko, aby mieli taką możliwość - przekazał burmistrz Mirosław Karolczuk.

 

Podczas tegorocznych obchodów Dni Augustowa na miejskiej scenie zagra m.in. polski raper O.S.T.R, którego koncert jest spełnieniem oczekiwań mieszkańców. To właśnie on wygrał w lokalnym plebiscycie, w którym augustowianie wybierali artystę mającego wystąpić na urodzinach miasta. Poza wyczekanym koncertem czekają przedstawienia kulturalne, wystawy artystyczne, imprezy sportowe, kabarety, koncerty kameralne oraz imprezy dla dzieci. Cały repertuar wydarzeń zostanie przedstawiony w kalendarzu miejskim oraz w social mediach Augustowskich Placówek Kultury, a także na profilu facebookowym Augustowa.

Dodaj komentarz