Wysokie zwycięstwo Wigier

Wigry Suwałki - Pogoń Siedlce 5:0

W spotkaniu 12. kolejki piłkarskiej II Ligi Wigry Suwałki wygrały przed własną publicznością z Pogonią Siedlce 5:0.

Sobotni (09.10) mecz w Suwałkach był spotkaniem dwóch drużyn znajdujących się tuż nad strefą spadkową. Zwycięstwo było więc niezwykle istotne dla jednej i drugiej strony, ale ostatecznie to drużyna z Suwałk zainkasowała komplet punktów i przynajmniej na chwilę awansowała o kilka miejsc w ligowej tabeli.

Sytuacja, która ustawiła dalszy przebieg spotkania wydarzyła się w 12. minucie gry, kiedy to za faul bezpośrednią czerwoną kartę zobaczył zawodnik gości Maciej Górski. Od tego momentu Pogoń grała w osłabieniu co skrzętnie wykorzystali biało-niebiescy. Pierwsza bramka dla Wigier padła w 29. minucie po składnym rozegraniu piłki i technicznym, a co najważniejsze skutecznym uderzeniu Mateusza Sowińskiego. Jeszcze przed przerwą wynik podwyższył Kacper Michalski, który wykorzystał podanie od Elso Brito.

Po zmianie stron doskonała okazję do zmniejszenia strat mieli przyjezdni, jednak na posterunku był Hieronim Zoch, który obronił rzut karny. Kilka minut później kolejna kontra Wigier zakończyła się podwyższeniem wyniku przez Mikołaja Łabojkę. W 80 minucie na listę strzelców wpisał się Mikołaj Randak, dla którego był to debiut w biało-niebieskich barwach. Wynik ustalił na trzy minuty przed końcem regulaminowego czasu gry Kosei Iwao.

W następnej kolejce podopieczni Dawida Szulczka udadzą się do Lublina na mecz z tamtejszym Motorem. Początek spotkania w sobotę 16. października o godzinie 18.00.