Wigry z awansem w Pucharze Polski

Wigry Suwałki - Świt Szczecin 3:1

Wigry Suwałki pokonały w środę (25.09) występujący w II Lidze Świt Szczecin 3:1 i awansowały do drugiej rundy Pucharu Polski.

Wigry Suwałki w 1/16 finału Pucharu Polski 2024/25. W środę biało-niebiescy pokonali przed własną publicznością  drugoligowy zespół Świtu Szczecin i to oni pozostają w grze o puchar. Kibice zgromadzeni na Stadionie Miejskim w Suwałkach na bramkę w tym meczu musieli poczekać do początku drugiej części spotkania, kiedy to w 48. minucie wynik otworzył Kamil Zalewski. Radość gospodarzy nie trwałą jednak długo, ponieważ już trzy minuty później do wyrównania doprowadził zawodnik Świtu  Krzysztof Ropski.

Do końca regulaminowego czasu gry więcej bramek już nie padło i potrzebna była dogrywka. W niej górą okazali się być piłkarze Wigier, którzy zdołali zdobyć dwie bramki. Prowadzenie biało-niebieskim dał w doliczonym czasie gry pierwszej części dogrywki Michał Ozga, a wynik na 3:1 ustalił Krzysztof Cudowski w 117. minucie. Tym samym podopieczni Pawła Cimochowskiego znaleźli się wśród 32 zespołów, które zmierzą się w 1/16 finału Pucharu Polski.

- Mecz był bardzo wyrównany. Momentami stał na niezłej intensywności i obie drużyny tworzyły sytuacje bramkowe. Były momenty, gdzie graliśmy w niskiej obronie. Było widać bardzo dobrą organizację gry i za to muszę chłopaków pochwalić, bo bardzo chcieli wygrać ten mecz. Mocno im zależało na tym, żeby awansować do kolejnej rundy. Poziom determinacji był bardzo wysoki i od pierwszej minuty pokazywali to na boisku - powiedział na pomeczowej konferencji prasowej trener suwalskiego zespołu Paweł Cimochowski.

W poniedziałek 30. września odbędzie się losowanie, po którym zawodnicy Wigier będą znali swego rywala w kolejnej rundzie walki o Puchar Polski. Natomiast następny mecz w ramach III Ligi Wigry rozegrają w niedzielę 29. września o godzinie 17.00. Biało-niebiescy podejmą rezerwy Wisły Płock.