Wigry ogrywają Legię w ostatnim sparingu

W ostatnim meczu kontrolnym przed wznowieniem ligowych rozgrywek, piłkarze suwalskich Wigier pokonali warszawską Legię 2:1.

Biało-niebiescy udanie zakończyli serię siedmiu zimowych sparingów. Podopieczni Grzegorza Mokrego pokonali w niedzielę (20.02) warszawską Legię 2:1. Już w 5. minucie gry suwalczanie mogli wyjść na prowadzenie. Mateusz Lewandowski znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem, ale lepszy okazał się Kacper Tobiasz. Po kilkunastu minutach 22-letni napastnik dopiął jednak swego. Dobre dośrodkowanie, strzał głową i młody golkiper „Wojskowych” musiał wyciągać piłkę z siatki. Na kolejny cios suwalczan nie musieliśmy czekać zbyt długo. Kilka minut później wynik podwyższył Denis Gojko. Podirytowany zespół Aleksandra Vukovicia ruszył do odrabiania strat. Udało im się to już w 24. minucie. Rosołek faulowany w polu karnym, a „11” na gola zamienił Paweł Wszołek. Po zmianie stron mogliśmy obejrzeć jeszcze kilka dobrych okazji, ale wynik nie uległ już zmianie.

Starcie z Legią było ostatnim sparingiem w zimowym okresie przygotowawczym. W siedmiu spotkaniach podopieczni Grzegorza Mokrego czterokrotnie triumfowali, dwa razy padł remis i tylko raz okazali się słabsi od swoich przeciwników. Już w najbliższą sobotę (26.02) czeka nas inauguracja rundy wiosennej. Wigry udadzą się do Ostródy, gdzie w ramach 21. kolejki eWinner 2. ligi zmierza się z miejscowym Sokołem.

Legia Warszawa 1:2 (1:2) Wigry Suwałki

Bramki: 0:1 – M. Lewandowski 21, 0:2 – Gojko 23, 2:1 – Wszołek (k) 24,

I połowa:

Legia: Tobiasz – Grudziński, Kharatin, Noiszewski – Wszołek, Ciepiela, Celhaka, Rosołek – Kastrati, Lopes, Włodarczyk

Wigry: Zoch – Lewandowski, Rudnilson, Ozga, Brito, Gvozdenović, Łabojko, Mularczyk, Gojko, Sowiński, Lewandowski.

II połowa:

Legia: Strebinger – Konik, Pierzak, Noiszewski (80 Gościniarek) – Kwiatkowski, Mustafaev, Strzałek, Skwierczyński (80 Czajkowski) – Muci, Ciach (80 Kamiński), Laskowski (80 Widejko)

Wigry: Zoch – Bogusławski, Rudnilson (Kozłowski), Ozga (Gvozdenović), Brito (Kubrak), Michalski, Caetano, Krzyżański, Żebrakowski, Iwao, Rybicki.

Źródło: Wigry Suwałki