Walka do końca i punkt z liderem tabeli

Wigry Suwałki - Stal Rzeszów 3:3

Po 90 minutach gry Wigry Suwałki przegrywały z zajmującą pierwsze miejsce w tabeli Stalą Rzeszów 1:3, a mimo to biało-niebieskim udało się wywalczyć punkt.

W niedzielę (06.03) do Suwałk przyjechał lider tabeli II Ligi Stal Rzeszów. Goście byli faworytem spotkania, ale też nie do końca było wiadomo na co stać suwalski zespół po wielu zmianach do których doszło w zimowej przerwie. Piłkarze Grzegorza Mokrego pokazali charakter i zaangażowanie, co z kolei przełożyło się na zdobycie punktu z trudnym rywalem.

Mimo, że jako pierwsi z gola cieszyć mogli się suwalczanie, to goście zdecydowanie lepiej weszli we wczorajsze spotkanie na Stadionie Miejskim w Suwałkach. Stal od pierwszych sekund przejęła inicjatywę i starała się zagrozić bramce Hieronima Zocha. Nieskuteczność przyjezdnych zemściła się na nich w 28. minucie. Zamieszanie w polu karnym, piłkę szczęśliwie dograł Patryk Mularczyk, a egzekucji dokonał Mariusz Rybicki. Radość nie potrwała jednak długo i szybko zamieniła się w sportową złość. Dwa szybkie ciosy Krzysztofa Danielewicza w 37. oraz 43. minucie i do przerwy górą byli podopieczni trenera Myśliwca.

Po zmianie stron Stal znów ruszyła do ataku. W 57. minucie prowadzenie podwyższył Paweł Oleksy. Wszystko wskazywało na to, że nic nie zagrozi już liderowi i „Stalowcy” wrócą do Rzeszowa z kolejnym kompletem punktów. Kluczowym dla końcowych losów spotkania wydarzeniem była jednak czerwona kartka dla Bartłomieja Poczobuta. W ostatnich 20 minutach goście zdani byli więc na grę w osłabieniu. W 93. minucie Dawid Krzyżański został nieprzepisowo zatrzymany w polu karnym rywali, a arbiter wskazał na wapno. Do piłki podszedł Michał Żebrakowski i pewnym uderzeniem zamienił „11” na gola kontaktowego. Stal wznowiła grę, a biało-niebiescy całym zespołem ruszyli po wyrównanie. Rozpaczliwa wrzutka pod bramkę Kaczorowskiego, futbolówka trafiła na głowę świeżo wprowadzonego Kosei Iwao, a japoński napastnik pokonał golkiper gości i ustalił wynik meczu na 3:3.

Stal pozostaje liderem tabeli, a Wigry zajmują obecnie siódmą lokatę. Kolejne spotkanie biało-niebiescy rozegrają w niedzielę 13. marca na wyjeździe. Rywalem suwalczan będzie "sąsiad" z tabeli II Ligi, ósma Radunia Stężyca. Początek spotkania o godzinie 14.00.