W pierwszy weekend sierpnia wystartuje piłkarska III Liga

3-4 sierpnia rozegrana zostanie pierwsza kolejka spotkań piłkarskiej III Ligi

 

W dniach 3-4 sierpnia rozegrana zostanie pierwsza kolejka spotkań piłkarskiej III Ligi z udziałem suwalskich Wigier. W klubie w ostatnich dniach rozpoczęły się pierwsze ruchy kadrowe.

 

Polski Związek Piłki Nożnej opublikował ramowy terminarz rozgrywek 3 ligi w sezonie 2024/25. Sezon startuje w dniach 3-4 sierpnia, a zakończy się 7. czerwca 2025 roku. Nowością są baraże o 2 ligę. Drużyny z drugich miejsc czterech grup 3 ligi zagrają o dwa miejsca premiowane awansem z drużynami z dwóch ostatnich miejsc 2 ligi.

 

Lista drużyn III ligi gr. 1 na sezon 2024/25: Stomil Olsztyn, Unia Skierniewice, Legia II Warszawa, GKS Bełchatów, Świt Nowy Dwór Mazowiecki, Lechia Tomaszów Mazowiecki, Pelikan Łowicz, Broń Radom, ŁKS Łomża, Warta Sieradz, GKS Wikielec, Mławianka Mława, Jagiellonia II Białystok, Victoria Sulejówek, Sokół Aleksandrów Łódzki, Wisła II Płock, Wigry Suwałki, Polonia Lidzbark Warmiński.

 

W klubie doszło też ostatnio do pierwszych ruchów kadrowych. Wiadomo już, że w przyszłym sezonie biało-niebieskich barw nie będę reprezentować Radosław Gulbierz i Jakub Płoszkiewicz. Jakub Płoszkiewicz wraca po 1,5 rocznym wypożyczeniu do Jagiellonii Białystok, a po dwuletniej przygodzie w Wigrach do Olecka odchodzi Radosław Gulbierz.  Kuba Płoszkiewicz rozegrał w zakończonym sezonie 2023/24 1648 minut i strzelił 1 bramkę. Radosław Gulbierz spędził na boisku 1220 minut i zdobył 7 bramek.

 

wigry-rywale

9 Komentarzy

Kibic 68

03/07/2024

Drodzy kibice prośmy naszego ukochanego Prezydenta o wsparcie drużyny Liczymy mocno modląc.sie w samej konkatedrze za JEGO zdrowie. Wszak sam stwierdził że Suwałki zasługują na Iii ligę 

Jak zobaczycie tego popaprańca, który spuścił 2 ligową drużynę do 4 ligi to gońcie go na 4 wiatry. To przez niego jesteśmy pośmiewiskiem w regionie. To przez Renkiewicza rozpadła się niezła drużyna. Jak się pojawi na stadionie to będzie wygwizdany.

Dość z finansowaniem amatorskiej piłki z budżetu miasta! Ile kosztuje utrzymanie dla garstki kibiców? Na finale pucharu podlasia nawet nie było imprezy masowej. 4 liga to max co powinno być 

Jaś Wędrowniczek

03/07/2024

Lepiej te pieniądze przeznaczyć na budowę kościółka albo i dwóch bo Suwałkach jest bardzo mało kościółków…

Paleta

05/07/2024

z budżetu miasta na ten gów...ny sport. Niech to coś sponsporuje sobie ta garstka kibiców, bo nikogo więcej nie interesuje ta sportowa nędza.

Adrian1

08/07/2024

Dość pompowania publicznych pieniędzy w nieudaczników.
Mamy siatkarzy, żelgarzy, szachistów, lekkoatletów, badmintonistów z najwyższymi osiągnięciami.
Nie musimy wydawać pieniędzy na przegrańców z powodu hałaśliwych kiboli.
Niech finansują się sami, w końcu to najbogatsza dyscyplina w Polsce!

Dodaj komentarz