Trzy złote medale Ulijany Volskiej

Trzy złote medale podczas Grand Prix w Żyrakowie zdobyła zawodniczka Suwalskiego Klubu Badmintona - Ulijana Volska.

Pierwszy złoty medal Ulijana wywalczyła w grze pojedynczej juniorów młodszych U17. Zawodniczka SKB odprawiła wszystkie rywalki w dwóch setach, a w finale dosyć gładko pokonała 21:9, 21:9 Martę Staczyńską z ABRM Warszawa. Drugie złoty medal Ulijana zdobyła wspólnie z Michałem Aleksandrowiczem w grze mieszanej. Suwalczanie w finale pokonali 21:13 i 21:11 parę Mateusz Golas/Julia Wójcik (LKS Technik Głubczyce/Beninca Feniks Kędzierzyn-Koźle). Trzecie złoto przypadło dla Ulijany Volskiej w grze podwójnej dziewcząt - partnerką naszej zawodniczki była zawodniczka UKS Kometa Sianów - Martyna Kowalczyk. Dziewczęta pokonały w finale Justynę Biernot/Małgorztę Muszyńską (z BKB Set Mazańcowice/UKS Plasbed Pszczyna) 21:13, 21:16.

Oprócz tego zawodnicy SKB zdobyli jeszcze dwa brązowe medale - w grze podwójnej chłopców: Michał Aleksandrowicz/Mateusz Hołub, rywalizacje o wejście do finału przegrali z parą Kacper Górniak/Piotr Heinke (KS Chojnik Jelenia Góra).W grze mieszanej na najniższym podium stanęli Jan Szyszko/Aleksandra Wilczewska. Nasza para Jan Szeszko/Aleksandra Wilczewska w walce o finał uległa zawodnikom Kacper Drymajło/Lena Jachimek (SSKS Badminton Przemyśl/KS Badminton School Gdynia) 21:9 i 21:13 i musiała zadowolić się brązowym medalem Grand Prix.