Triumf suwalskich modelarzy w klasyfikacji końcowej Pucharu Polski

Oliwia Szturgulewska zajęła I miejsce w klasyfikacji końcowej Pucharu Polski

Oliwia Szturgulewska zajęła I miejsce w klasyfikacji końcowej Pucharu Polski w klasie F1N w kategorii młodzików, a w kategorii juniorów zwycięski puchar wzniósł w górę Paweł Knebel.

W miniony weekend 25-26 listopada w gminie Bojszowy koło Oświęcimia rozegrano szóstą i ostatnią rundę tegorocznej edycji Pucharu Polski w klasie F1N (halowe modele szybowców wypuszczane z ręki). Sekcję modelarstwa lotniczego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Suwałkach reprezentowało troje zawodników – podopiecznych instruktora Stanisława Skibickiego. W kategorii młodzików zwyciężyła Oliwia Szturgulewska, natomiast 13. lokatę zajął Bartosz Żukowski. W kategorii juniorów triumfował Paweł Knebel, który został również wyróżniony za najdłuższy czas lotu, uzyskując świetny wynik 47,4 sekundy.

W klasyfikacji końcowej Pucharu Polski w klasie F1N w kategorii młodzików nie miała sobie równych Oliwia Szturgulewska. Na miejscu 11. sklasyfikowano Bartosza Żukowskiego. W kategorii juniorów zwycięski puchar wzniósł w górę Paweł Knebel, a brązowy medal powędrował na konto Oliwii Danilewicz. W kategorii seniorów srebrnym krążkiem mógł pochwalić się Sławomir Truchan.