Trenuj w lesie z WPN

Wigierski Park Narodowy zaprasza w niedzielę 7. kwietnia na Fit Forest

 

Wigierski Park Narodowy zaprasza w niedzielę 7. kwietnia na Fit Forest Wigry, czyli pierwszy z cyklu sześciu 90-minutowych treningów w lesie.

 

Spotkania będą organizowane raz w miesiącu na Słupiu (zbiórka godz. 10.00, Słupie – parking przy rondzie). Podczas każdego treningu uczestnicy będą aktywować swoje serca i wzmacniać ciała przemierzając piękną, pięciokilometrową trasę biegiem lub szybkim marszem.

- Spędzimy wspólnie czas w aktywności fizycznej, z uważnością na przyrodę. Park narodowy to swoiste sanatorium, gdzie przyroda ma charakter naturalny, co daje jej niezwykłą moc. Podczas treningów będziemy w ruchu i w wyciszeniu obserwować przyrodę. Będziemy  czerpać różnymi zmysłami z jej cudownej energii, co wzmocni nasze ciała i uwrażliwi nas na piękno natury i potrzebę jej ochrony - informują organizatorzy. 

Trasę będzie można pokonać w trzech wariantach: 

  1. Bieganie z trenerem lekkoatletyki Martą Aneszko
  2. Rozpoczęcie biegania (od szybkiego marszu do 5 km biegiem) z Elą Perkowską (Wigierski Park Narodowy)
  3. Szybki marsz (Power Walk) z Kasią Łukowską (Wigierski Park Narodowy)

 

Ale najpierw zaczniemy od rozgrzewki. Po aktywności rozciągniemy się i zaznamy kąpieli leśnej. Zapisy: ela.perkowska@wigry.org.pl, tel. 87 5632554. Wydarzenie jest organizowane w ramach projektu pt. „Z energią łączymy pokolenia” dofinansowanego ze środków Fundacji PGE.

 

Dodaj komentarz