Ślepsk bez punktów w Warszawie

Projekt Warszawa - Ślepsk Malow Suwałki 3:1

W spotkaniu 22 kolejki siatkarskiej PlusLigi Ślepsk Malow Suwałki przegrał na wyjeździe z Projektem Warszawa 1:3.

Sobotni (05.03) mecz wyjątkowo rozegrano w Hali Sportowej "Koło", z uwagi na konieczność zmiany lokalizacji wydarzenia. Siatkarze z Suwałk stoczyli z rywalami wyrównaną walkę i byli nawet bliscy doprowadzenia do tie-breaka, jednak koniec końców to rywale zgarnęli komplet punktów. Pierwsze dwa sety gospodarze zwyciężyli identycznie 25:21. W trzeciej odsłonie meczu przełamał się Ślepsk wygrywając 25:20. W czwartym secie walka trwała do samego końca, jednak ostatecznie to zespół z Warszawy wygrał 25:23 i całe spotkanie 3:1. MVP, czyli najbardziej wartościowym zawodnikiem spotkania, został Dusan Petković, atakujący gospodarzy. Nie udało się tym samym przełamać serii ligowych porażek z Projektem Warszawa.

Kolejnym rywalem suwalczan będzie PGE Skra Bełchatów. Bełchatowianie będą chcieli zrehabilitować się swoim kibicom za porażkę w Pucharze CEV, gdzie  w półfinale musieli uznać wyższość francuskiego Tours VB. Początek meczu 23. kolejki PlusLigi w najbliższy piątek (11.03) o godzinie 17:30, w Hali Sportowo-Widowiskowej "Suwałki Arena".