Siatkarze z Suwałk pokonali AZS Olsztyn 3:1

W meczu 2. kolejki PlusLigi Ślepsk Malow Suwałki pokonał Indykpol AZS Olsztyn 3:1 (15:25, 25:15, 25:19, 25:19).

Mecz rozpoczął się od dominacji gości. Olsztynianie, napędzani skutecznymi atakami i szczelnym blokiem Szymona Jakubiszaka, szybko wypracowali przewagę. Mimo pojedynczych udanych akcji biało-niebiescy nie byli w stanie nawiązać równorzędnej walki, przegrywając pierwszego seta.

Druga odsłona przyniosła diametralną zmianę obrazu gry. Suwalczanie wyszli na parkiet z nową energią. Quentin Jouffroy popisał się asem serwisowym, a Bartosz Filipiak zaczął regularnie punktować w kontrze. Dobra gra blokiem biało-niebieskich skutecznie powstrzymywała ataki rywali. Set zakończył się efektownym asem serwisowym Pawła Halaby.

W trzeciej partii Ślepsk Malow Suwałki kontynuował dobrą passę. Mimo początkowych problemów Henrique Honorato, którego skutecznie zastąpił Bartosz Firszt gospodarze stopniowo budowali przewagę. Kluczowa okazała się skuteczność środkowych oraz konsekwentna gra w końcówce seta.

Czwarty set obfitował w zwroty akcji. Początkowo to biało-niebiescy wyszli na prowadzenie, aby następnie je stracić po serii zagrywek Nicolasa Szerszenia. Końcówka należała jednak do biało-niebieskich. Seria punktów przy zagrywce Pawła Halaby, skutecznym bloku na Nicolasie Szerszeniu i dobrym wejściu na boisko Antoniego Kwasigrocha, pozwoliły gospodarzom ponownie wrócić na prowadzenie. Mecz zakończył się atakiem Halaby, który obił blok "Akademików".

Chociaż w pierwszej odsłonie "Akademicy" przyparli gospodarzy do muru, to suwalczanie demonstrując niezwykłą siłę mentalną i umiejętność odwracania niekorzystnego wyniku pewnie zwyciężyli w czterech setach. Dzięki temu zajmują 4 pozycję w PlusLidze.

MVP meczu został Bartosz Filipiak (Ślepsk Malow Suwałki)

Składy zespołów:

Ślepsk Malow Suwałki: Stajer (11), Honorato (3), Filipiak (22), Halaba (13), Jouffroy (13), Sanchez (2), Czunkiewicz (libero) oraz Firszt (1), Krawiecki, Kwasigroch, Wierzbicki (1).

Indykpol AZS Olsztyn: Jakubiszak (5), Szerszeń (12), Armoa (14), Cieślik (4), Tervaportti (2), Hadrava (11), Hawryluk (libero) oraz Jankiewicz, Majchrzak (3), Janikowski, Gąsior (1).