Młodzi suwalscy żeglarze zbierają na wyjazd na Mistrzostwa Świata

nominacje do kadry Narodowej Polski w klasie CADET na Mistrzostwa Świata

 

Bracia z Suwałk Marcel i Tomasz Kowalewscy otrzymali nominacje do kadry Narodowej Polski w klasie CADET na Mistrzostwa Świata w Plymouth w Wielkiej Brytanii. Jednak aby tam pojechać, potrzebne jest wsparcie finansowe.

 

Talent, umiejętności i ciężka praca nie wystarczą - mówią 17-letni Marcel i 10-letni Tomek Kowalewscy z Uczniowskiego Klubu Żeglarskiego "GROT" w Suwałkach. Chłopcy, jako jedyna drużyna z naszego regionu, otrzymali nominacje do kadry Narodowej Polski w klasie CADET na Mistrzostwa Świata w Plymouth, które odbęda się w Wielkiej Brytanii. Pomimo wspólnego zaangażowania rodziców i klubu UKŻ GROT Suwałki, aby tam pojechać potrzebują wsparcia finansowego.

- Pomoże nam ono pokryć koszty związane z dojazdem na mistrzostwa, transportu łódki, opłaty wpisowej, ubezpieczenia, 2 tygodniowego zakwaterowania, wyżywienia oraz powrotu do domu. Pragniemy godnie reprezentować nasze miasto Suwałki i nasz kraj Polskę. Udowodniliśmy już, że potrafimy żeglować, teraz chcemy sprawdzić się wśród najlepszych żeglarzy z całego świata - przekazali Marcel i Tomek.

Pomóc suwalczanom można za pomocą zbiórki https://zrzutka.pl/fs3xgc

 

Dodaj komentarz