Maria Andrejczyk w najlepszej "10"

87. Plebiscyt Przeglądu Sportowego na "Najlepszego Sportowca 2021".

Maria Magdalena Andrejczyk, oszczepniczka Hańczy Suwałki, zajęła 6. miejsce w  87. Plebiscycie Przeglądu Sportowego na "Najlepszego Sportowca 2021".

 

W sobotni (08.01) wieczór poznaliśmy laureatów corocznego plebiscytu organizowanego przez Przegląd Sportowy dla najlepszych sportowców, którzy w 2021 roku osiągnęli największe sukcesy w polskim sporcie, a kibicom dostarczyli największych emocji. Zwycięzcą plebiscytu został Robert Lewandowski, a na podium znaleźli się również Anita Włodarczyk i Bartosz Zmarzlik. 

 

Szóste miejsce przypadło Marii Andrejczyk, oszczepniczce Hańczy Suwałki, który w minionym roku miała wiele powodów do zadowolenia. W maju 2021 roku podopieczna Karola Sikorskiego jako pierwsza Polka w historii uzyskała w rzucie oszczepem wynik ponad 70 metrów. Rezultat 71.40 to nie tylko najlepsza próba w historii naszego kraju, ale także trzeci wynik w całej historii na świecie. Wynik ten Maria osiągnęła podczas Pucharu Europy, któy rozgrywano w chorwackim Splicie. Największym sukcesem był jednak srebrny medal w rzucie oszczepem na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio. Oszczepniczka LUKS Hańcza Suwałki rzuciła wtedy 64,61m. 

 

Wyniki 87. Plebiscytu Przeglądu Sportowego i Telewizji Polsat na Najlepszego Sportowca roku 2021:

1. Robert Lewandowski (piłka nożna)
2. Anita Włodarczyk (lekkoatletyka)
3. Bartosz Zmarzlik (żużel)
4. Dawid Tomala (lekkoatletyka)
5. Wojciech Nowicki (lekkoatletyka)
6. Maria Andrejczyk (lekkoatletyka)
7. Sztafeta mieszana 4 x 400 m (lekkoatletyka): Karol Zalewski, Natalia Kaczmarek, Justyna Święty-Ersetic, Kajetan Duszyński, Dariusz Kowaluk, Iga Baumgart-Witan, Małgorzata Hołub-Kowalik
8. Czwórka podwójna kobiet (wioślarstwo): Agnieszka Kobus-Zawojska, Marta Wieliczko, Maria Sajdak, Katarzyna Zillmann 
9. Karolina Naja i Anna Puławska (kajakarstwo)
10. Tadeusz Michalik (zapasy).

Dodaj komentarz