Koniec sezonu kolarzy - drużyna MTB Suwałki najlepsza

I miejsce w klasyfikacji drużynowej kolarzy z Suwałk

W Studzienicznej koło Augustowa odbył się finał Maratonów Kresowych 2021 z udziałem zawodniczek i zawodników Klubu Rowerowego MTB Suwałki.

Sobotnie (09.10) zawody były ostatnią szansą dla suwalskich zawodników na odrobienie strat i zwycięstwo w klasyfikacji drużynowej dystansu Półmaraton. Stawką był największy sukces w historii klubu, więc mobilizacja zawodników była wyjątkowa. Na starcie stanęły najlepsze obecnie zawodniczki i zawodnicy reprezentujący Suwałki. Wyścig od początku był bardzo szybki. Suwalscy kolarze przetrzymali wszystkie ataki i od połowy dystansu podyktowali swoje warunki. Od czołówki oderwało się trzech najmłodszych zawodników: Mikołaj Szeliga(15 lat), Olaf Chmielewski (16 lat) i Jakub Budziński (19 lat). Dzięki znakomitej współpracy wypracowali ponad półtorej minuty przewagi i wspólnie wjechali na metę. Tak spektakularnego zwycięstwa jednej drużyny na Maratonach Kresowych jeszcze nie było. Nasi zawodnicy zapisali się na kartach historii całego cyklu. Pokonali 27 kilometrową trasę w 55 minut (średnia prędkość 30km/h). W tej chwili stało się jasne, że nikt nie jest już w stanie odebrać dla MTB Suwałki zwycięstwa w klasyfikacji drużynowej. Dzięki wspaniałej jeździe nasi trzej czołowi zawodnicy wygrali swe kategorie wiekowe podwajając swój sukces z klasyfikacji OPEN.

• Mikołaj Szeliga – 1 miejsce w kategorii Junior Młodszy 15-16 lat.
  • Olaf Chmielewski – 1 miejsce w kategorii Junior 17-18 lat.
  • Jakub Budziński – 1 miejsce w kategorii Mężczyźni  19- 24 lata.

Podczas dekoracji nazwa naszego miasta wybrzmiewała aż 21 razy. Trofea zostały rozdane za wyścig w Augustowie, oraz klasyfikację generalna całego cyklu MK 2021. Poniżej lista pozostały suwalskich medalistek i medalistów:

• Dariusz Klin – 1 miejsce w kategorii Mężczyźni  70 +

Zawodnicy z trudem pomieścili się na podium, a prezes Klubu Rowerowego MTB Suwałki Stanisław Kamiński z dumą mógł unieść trofeum za 1 miejsce.

Źródło: MTB Suwałki