Jest punkt, nie ma zwycięstwa

Indykpol AZS Olsztyn - Ślepsk Malow Suwałki 3:2

Pierwszy w tym roku punkt wywalczyli w sobotę (15.01) siatkarze Ślepska Malow Suwałki, którzy przegrali wyjazdowy mecz z Indykpolem AZS Olsztyn 2:3.

 

Spotkanie w Iławie miało dość szalony przebieg. Obie ekipy, borykające się w ostatnim czasie z różnego rodzaju problemami, nie wstrzymywały ręki w grze ofensywnej. Podopieczni trenerów Javiera Webera i Andrzeja Kowala mocno ryzykowali w polu serwisowym, co skutkowało asami serwisowymi po obu stronach siatki. W barwach Indykpolu AZS Olsztyn prym wiedli Torey DeFalco i Karol Butryn, natomiast w Ślepsku Malow Suwałki świetnie spisywali się Bartłomiej Bołądź i powracający do gry Kevin Klinkenberg. Kibice zgromadzeni w iławskim obiekcie doczekali się tie-breaka, który początkowo był niezwykle wyrównany. W środkowej części piątego seta olsztynianie podkręcili jednak tempo i w pełni kontrolowali przebieg gry, a tym samym odnieśli pierwsze, ligowe zwycięstwo w 2022 roku.

 

MVP, czyli najlepszym zawodnikiem spotkania, został Karol Butryn, atakujący gospodarzy. Warto dodać, że najjaśniejszym punktem w drużynie biało-niebieskich był Bartłomiej Bołądź, który zdobył 31 punktów, w tym aż 6 asów serwisowych. Kolejny mecz siatkarze Ślepska Malow Suwałki rozegrają 23 stycznia z Cuprum Lubin. Początek spotkania o godzinie 17:30, w Hali Sportowo-Widowiskowej "Suwałki Arena". Sprzedaż biletów na to wydarzenie rozpocznie się w najbliższy wtorek (18.01) o godzinie 17:00.

 

1 Komentarzy

Dodaj komentarz