Gwiazdy lekkoatletyki na mityngu w Suwałkach

Podlaskie Athletics Team w Suwałkach

Ponad stu światowej klasy sportowców weźmie udział w I edycji lekkoatletycznego mityngu Podlaskie Athletics Team, który odbędzie się w niedzielę (15.05) na Stadionie Lekkoatletycznym im. Jadwigi Olbryś w Suwałkach.

 

Zawody, pod nazwą Podlaskie Athletics Team, odbędą się 15 maja na Stadionie Lekkoatletycznym im. Jadwigi Olbryś w Suwałkach. Wezmą w nich udział medaliści olimpijscy oraz członkowie Team Podlaskie, m.in.: Wojciech Nowicki, a także Marlena Gola, Damian Czykier, Paweł Fajdek, Natalia Kaczmarek, Karol Zalewski, Patryk Dobek oraz wielu innych utalentowanych zawodników, którzy z dumą reprezentują Polskę na arenie sportowej. O szczegółach wydarzenia na wtorkowej (10.05) konferencji mówili: marszałek Artur Kosicki i przedstawiciel organizatora: Marcin Rosengarten, dyrektor Memoriału Kamili Skolimowskiej. Do wzięcia udziału w mityngu zachęcali też mistrzowie olimpijscy z Tokio: Maria Andrejczyk i Wojciech Nowicki.

 

Zawody w Suwałkach zostaną rozegrane w trzynastu konkurencjach lekkoatletycznych (m.in.: skoki, biegi, rzut młotem, rzut oszczepem, pchnięcie kulą, a także biegi dla dzieci, dla osób z niepełnosprawnościami) i potrwa około dwóch godzin. Weźmie w nim udział około stu lekkoatletów. Początek o godz. 13.00. Wstęp dla kibiców jest bezpłatny.

– Podlaskie Athletics Team to nie tylko zawody sportowe o bardzo wysokim poziomie, ale przede wszystkim bardzo dobra promocja Województwa Podlaskiego. Historia tego wydarzenia sięga zeszłego roku, kiedy rozmawialiśmy z Marią (Andrejczyk – przyp. red.) i Marcinem (Rosengartenem – przyp. red.) o organizacji tego przedsięwzięcia. Udało się. Ubolewamy tylko nad tym, że Marii z nami nie będzie, ale myślę, że mistrzostwa Polski, na których będzie występowała, nam to zrekompensują – mówił Artur Kosicki.

Maria Andrejczyk, wicemistrzyni olimpijska w rzucie oszczepem z Tokio, nie kryła wzruszenia. Dodała jednak, że ze względy na plany treningowe nie będzie mogła wziąć udziału w suwalskim mityngu. Pytana, czy zamierza zmienić miejsce zamieszkania na Finlandię, skąd pochodzi jej nowy trener, odpowiedziała, że „dom jest tylko jeden. W Suwałkach”.

- Moja ekscytacja sięgnęła zenitu. Jestem przeszczęśliwa, że w Suwałkach w końcu zagości mityng z prawdziwego zdarzenia. Panie marszałku, na pańskie ręce składam podziękowania, bo to dzięki pańskiej inicjatywie lekkoatletyka zaczęła się rozwijać w naszym województwie. Z dalekiej Turcji będę oglądać transmisję – zapowiedziała. 

 

Foto: Wrota Podlasia

Dodaj komentarz