Brąz Mikołaja Szeligi. Wkrótce wyścig w Wigierskim Parku Narodowym

Mistrzostwa Polski w maratonie MTB 2023 Bike Atelier MTB Maraton

 

Mikołaj Szeliga z Klubu Rowerowy MTB Suwałki zdobył brązowy medal Mistrzostw Polski w Wiśle. Kolarze przy tej okazji zapraszają również do udziału w zbliżającym się wyścigu na terenie Wigierskiego Parku Narodowego.

 

W sobotę 9. września w Wiśle odbyły się Mistrzostwa Polski w maratonie MTB 2023 Bike Atelier MTB Maraton. Na krótkim dystansie o tytuły mistrzowskie walczyli Juniorzy. Zawodnik Klubu Rowerowego MTB Suwałki Mikołaj Szeliga wywalczył brązowy medal. Podium:

 

  1. Leszek Jaśkiewicz – Niezrzeszony
  2. Brajan Świder – Pho3nix Cycling Team
  3. Mikołaj Szeliga – Klub Rowerowy MTB Suwałki

 

Dodajmy, że Klub Rowerowy MTB Suwałki, Gmina Suwałki oraz Wigierski Park Narodowy zapraszają do udziału w wyścigu, który rozpocznie się w sobotę 16. września w Krzywem. 

- Ponownie zamierzamy wystartować sprzed siedziby WPN w miejscowości Krzywe. Piękne miejsce, które tworzy wspaniałą oprawę, ale także klimat do relaksu i wypoczynku po wyścigu. Trasa powinna usatysfakcjonować nawet wymagających kolarzy górskich. Tereny WPN mają bajkową urodę, dlatego w tym wyścigu trzeba wystartować koniecznie. Trasa jest nie tylko wyjątkowej urody, ale też interwałowa i dynamiczna, przez co dość wymagająca. Na pierwszych kilometrach jest odcinek szerokich szutrów dla bezpiecznego „rozjechania” się stawki zawodników. Później oddamy się różnym przyjemnościom na singlach. Podłoże wszędzie jest dość twarde. Poza kilkoma partiami singli jest gdzie wyprzedzać. Trasa jest też bardzo urozmaicona. W ubiegłym roku dołożyliśmy fajny, dziki odcinek tras narciarstwa biegowego. Jest trochę odmienny od pozostałej części trasy, gdyż podłoże jest tam dość miękkie. Taki fragment to rzadkość na terenie Wigierskiego Parku Narodowego, gdyż pozostałe szlaki są dość intensywnie uczęszczane - informuje klub MTB Suwałki.

PROGRAM

09:15 Wyścig MIKRO
09:30 Start Mini
09:48 Start MTB: Maraton / Półmaraton Start MTB FIT
09:42 Start MTB FIT
11:15 Dekoracja MTB Mikro, Mini, MTB FIT
12:30 Start biegów Kresowe Trail “Wertep” i “Szpurt”
12:45 Dekoracja Półmaraton
13:00 Dekoracja Maraton
14:45 Dekoracje Kresowe Trail “Szpurt”, “Wertep” i DUAL

Rejestracja: https://dostartu.pl/maratony-kresowe-wigry-gmina-suwa-ki-2023-v8633
 

 

Dodaj komentarz