Spowodował kolizję - miał ponad 3,3 promila

Mężczyzna prowadził auto mając ponad 3,3 promila alkoholu w organizmie

Suwalscy policjanci podczas minionego weekendu zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierowców. Rekordzistą okazał się 48-latek, który spowodował kolizję. Mężczyzna prowadził auto mając ponad 3,3 promila alkoholu w organizmie.

 

W sobotę (15.05) wieczorem dyżurny suwalskiej jednostki policji otrzymał informację o nietrzeźwym kierującym, który spowodował kolizję. Na wskazaną ulicę Utrata w Suwałkach zostali skierowani policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Suwałkach. Jak wstępnie ustalili mundurowi, kierowca volkswagena podczas zmiany pasa ruchu otarł się o innego volkswagena, uszkadzając go. Badanie alkomatem wykazało, że 48-letni kierujący miał 3,3 promila alkoholu w organizmie. 

 

Również w sobotę w Bakałarzewie policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego oplem. Badanie wykazało, że 55-latek kierował oplem mając ponad 1,4 promila alkoholu w organizmie. Ponadto, po sprawdzeniu w policyjnych systemach, wyszło na jaw, że 55-latek ma sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, który obowiązuje od czerwca 2016 roku do czerwca 2022 roku. Za niestosowanie się do środków karnych orzeczonych przez sąd grozi kara pozbawienia wolności nawet do pięciu lat.

Dodaj komentarz