Petycja ws. przebudowy drogi Suwałki-Filipów-Gołdap

przebudowa drogi wojewódzkiej nr 652 relacji Suwałki-Filipów-Gołdap

 

Tomasz Rogowski, wójt Gminy Filipów skierował do Marszałka Województwa Podlaskiego petycję z podpisami mieszkańców w sprawie przebudowy drogi wojewódzkiej nr 652 relacji Suwałki-Filipów-Gołdap.


Z prośbą o przebudowę drogi wojewódzkiej nr 652 relacji Suwałki - Filipów - Gołdap zwrócił się do Marszałka Województwa Podlaskiego Tomasz Rogowski, wójt Gminy Filipów. Droga wojewódzka nr 652 łączy województwo podlaskie z województwem warmińsko- mazurskim oraz Obwodem Kaliningradzkim-z przejściem granicznym w Gołdapi. Z drogi tej korzystają przede wszystkim mieszkańcy gminy Suwałki, Filipów, Przerośl, Bakałarzewo, Kowale Oleckie, Olecko, Gołdap. Duży ruch samochodów osobowych oraz ciężarowych doprowadził bowiem do zniszczenia nawierzchni asfaltowej i poboczy. Zły stan drogi powoduje trudności w ruchu komunikacyjnym i stwarza realne zagrożenie dla kierowców oraz pieszych poruszających się przedmiotową drogą. 

- Aktualnie, po przeprowadzonych pracach remontowych, stan techniczny drogi został punktowo poprawiony w miejscach znacznych ubytków nawierzchni ale działania te są niewystarczające. Obejmują niewielką część koniecznych robót i mają charakter doraźny i tymczasowy. Po wykonanych robotach drogowych nawierzchnia asfaltowa jest nadal odcinkami sfrezowana, posiada liczne ubytki, nierówności i koleiny, które wpływają negatywnie na bezpieczeństwo podróżujących. Ograniczona szerokość jezdni, z uwagi na uszkodzenia krawędzi nawierzchni, znaczne różnice poziomów pomiędzy jezdnią, a poboczem powoduje wzrost wypadków i kolizji. Dodatkowo wytarte oznakowanie drogowe poziome, zastoiny wody po opadach deszczu, rosnące w pasie drogowym pokaźnych rozmiarów drzewa, brak zatok autobusowych z wiatami przystankowymi oraz pasa rowerowego powoduje, że droga jest niebezpieczna, a w związku z tym wymaga przebudowy. Świadczą o tym m. in. zamontowane znaki pionowe zobowiązujące do ograniczenia prędkości oraz ostrzegawcze o różnych niebezpieczeństwach związanych z uszkodzoną nawierzchnią drogi, jak również szereg zdarzeń drogowych, do których dochodzi na odcinku Suwałki-Filipów. W trosce o nasze bezpieczeństwo prosimy o podjęcie wszelkich starań mających na celu poprawę trudnej sytuacji w jakiej znajdujemy się od wielu lat. Zwracamy się z prośbą, aby nie dopuścić do zaniechania inwestycji ani nie odkładać jej w czasie - apeluje wójt.

Pod petycją podpisało się 436 mieszkańców Gminy Suwałki i 1042 mieszkańców Gminy Filipów. 

10 Komentarzy

Prawdziwy problem się zaczął kiedy w Osowej powstały potężne żwirownie, których właściciele zamiast dokładać do remontu koszą grubą kasę za kruszywo a resztę mają w głębokim poważaniu. Służby zaś zamiast drogę remontować stawiają ograniczenia prędkości i kierowco martw się sam. Gdzie jest teraz ten Zieliniak? Czemu nie robi swoich szopek i nie walczy o drogę. Gdzie są pajace jego radni z powiatu i obsadzonych pisem gmin? Zatkało gęby czy bez rozkazu sekretarza nie wolno się odezwać?

Wiesz Adam wystartuj na radnego bądź posła ale kto by cię wybrał. Po treści wulgarnego komentarza domniemuję, że niewiele znaczysz ani społecznie, ani zawodowo. Weź się do nauki czy roboty bo czytać się tych prostackich bredni nie chce. Ale jeśli jakimś cudem zdobędziesz mandat to naprawisz drogę bez żadnych poleceń. A swoją drogą do pięt nie dorastasz Osobom, które wymieniasz w swoim komentarzu.

Przecież remont drogi z Suwałk do Filipowa ma kosztować 300 milionów. I wcale nie chodzi o w miarę krótki odcinek do Osowej, tylko dalej, gdzie są pagórki i zakręty. Tacy jak ty Adamie potrafią tylko narzekać na innych, a samemu nie potrafisz nic zrobić dla dobra ogółu.

Remont drogi Suwałki-Gołdap z obwodnicą Filipowa byl dawno zatwierdzony za PO. Po czym do władzy doszło PiS i wydoiło samorządy z kasy, dając ochłapy na kawałki asfaltu albo żwirówki żeby Zieliński miał co otwierać a gawiedź miała radochę. Jeżeli więc ktoś jest odpowiedzialny za aktualny stan drogi to właśnie samorządowcy wybrani w ostatnich wyborach, nie powiem z jakiej partii bo mi przez gardło nie przechodzi.

Janek - radny

10/03/2023

Na Twoim Adam miejscu byłbym bardziej kulturalny, moim zdaniem do pięt nie dorastasz Osobom, które wymieniasz w komentarzu. Zdobądź mandat radnego czy posła bo na razie nic nie znaczysz a tylko wulgarnie piszesz. Zrób ty szopkę i napraw tę drogę.Ale kto by do Ciebie przyszedł i Ciebie słuchał. Do nauki albo roboty się weź, bo chyba niewiele sobą reprezentujesz.

A mnie obraża wulgarny stan drogi Suwałki-Filipów, z której korzystają mieszkańcy. Z pewnością nikt nie dorasta do pięt sekretarzowi, to postać wyjęta żywcem z poprzedniej epoki, którą PiS tak podziwia :P Jak się czujesz takim bohaterem to daj dane do faktury, będziemy ci wysyłać rachunki za zerwane zawieszenia, złożysz się z kolegami.

Mandat radnego zdobywa się głosami ludzi a nie poparciem jakiejś politycznej miernoty z przerostem ambicji. Ludzie was wybrali raz, pomylili się i drugi raz nie wybiorą. Biją sie w pierś wszyscy którzy na wsi głosowali na PiS, dali się omamić i bardzo żałują.

Powtarzasz się gościu. Tak jak Ci,których bronisz. O co by ich nie zapytać wszyscy odpowiadają tymi samymi sloganami. Wstyd słuchać. 

Dodaj komentarz