Wystawa fotograficzna SuperSTARSI – SENIORZY XXI wieku

wystawa fotograficzna zrealizowana przez Stowarzyszenie PODLASCY SENIORZY z Białegostoku

 

W głównym holu Państwowej Uczelni Zawodowej w Suwałkach znajduje się wystawa fotograficzna zrealizowana przez Stowarzyszenie PODLASCY SENIORZY z Białegostoku w 2022r w ramach PROJEKTU  SuperSTARSI – SENIORZY XXI wieku.

 

Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Suwałkach zorganizował w poniedziałek (23.10) w Państwowej Uczelni Zawodowej otwarcie wystawy fotograficznej Projektu SuperSTARSI 2022, użyczonej przez Stowarzyszenie Podlascy Seniorzy. Jest to kampania promująca wizerunek współczesnych seniorów jako osób aktywnych, rozwijających swoje pasje i zainteresowania, a także sprawnie korzystających z nowych technologii zaangażowanych w życie społeczne swojego regionu i środowiska.  

 

Kampania ma na celu przełamywanie stereotypu seniora niesprawnego, smutnego, oczekującego wsparcia rodziny i społeczności lokalnej, którego rola społeczna ogranicza się do opieki nad wnukami. Każde 10 zdjęć wykonanych przez artystę fotografika Michała Hellera zaopatrzone jest w kod QR. Po zeskanowaniu kodu telefonem odbiorcy będą mogli wysłuchać wywiadu z osobą z fotografii. To prawdopodobnie pierwsza tego typu wystawa w Suwałkach. angażująca osoby starsze i wykorzystująca nowe technologie.


Podczas wernisażu zebrani wysłuchali także wykładu dr Macieja Ambrosiewicza i jubileuszowego występu Marka Zborowskiego-Weychmana. 

 

Dodaj komentarz