Suwalska Grupa Filmowa szuka aktorów

Casting odbędzie się w poniedziałek 27 maja o godzinie 17.00 w SOK

 

Suwalska Grupa Filmowa szuka aktorów do krótkometrażowego filmu. Casting odbędzie się w poniedziałek 27 maja o godzinie 17.00 w Suwalskim Ośrodku Kultury.

 

Suwalska Grupa Filmowa (SGF) szuka aktorów do debiutanckiego filmu w reżyserii Radosława Lewonia - inicjatora powstania tej formacji, który w 2022 r. ukończył kurs filmowy w Szkole Wajdy w ramach II edycji Festiwalu Filmowego Wajda na Nowo w Suwałkach. Etiudy i pierwsze kroki Suwalskiej Grupy Filmowej można obserwować na kanale  YoutTube (SGFfilms) oraz na Facebooku (Suwalska Grupa Filmowa). W filmach SGF porusza ważne tematy społeczne, często okraszając je dobrym poczuciem humoru.

 

Logline: Basia z chłopakiem wprowadza się do wymarzonego mieszkania, rozpoczynając nowy rozdział życia. Szybko okazuje się, że nie są tam sami. Każda nieprzespana noc odsłania ich słabości i prowokuje do nietypowych zachowań.

 

Główne role

 

  • Basia (ok. 25 lat) – kobieta o subtelnym wyglądzie. Nieśmiała, emocjonalna, skłonna do szukania niestandardowych rozwiązań, aby za wszelką cenę uniknąć konfrontacji z problemami.
  • Stasiek (ok. 29 lat)energiczny mężczyzna z dużym poczuciem humoru. Szybko podejmuje decyzje, niecierpliwy i skłonny do gwałtownych reakcji, gdy coś nie idzie po jego myśli.

Atutem będzie zgłoszenie się pary do odegrania roli Basi i Staśka.

 

Role epizodyczne

 

  • Sąsiadka (około 70-80 lat) – ciepła, troskliwa kobieta z dużym poczuciem humoru, która całymi dniami słucha radia. *Atutem będzie swobodne używanie gwary suwalskiej.
  • Sąsiad - Robotnik (około 40-50 lat) – zamknięty w sobie mężczyzna, który potrafi stanowczo zareagować, kiedy zajdzie taka potrzeba.

 

Doświadczenie aktorskie nie jest wymagane. Ten film jest projektem non profit, dlatego nie możemy zaoferować wynagrodzenia. Udział w projekcie będzie wymagał zaangażowania, dlatego prosimy o przemyślane zgłoszenia. Projekt umożliwi zdobycie nowego doświadczenia oraz poznanie inspirujących ludzi.

 

Casting odbędzie się 27 maja, o godz. 17.00 w Suwalskim Ośrodku Kultury, Teofila Noniewicza 71, 16-400 Suwałki. Adres e-mail: suwalskagrupafilmowa [at] soksuwalki.eu, tel. 507-960-651

Dodaj komentarz