Tapety dziecięce – dlaczego świetnie sprawdzą się w pokoju dziecka?

Tapety dziecięce – dlaczego świetnie sprawdzą się w pokoju dziecka?

Pokój dziecka to pomieszczenie, które co najmniej kilkukrotnie musi przejść metamorfozę, by dostosować się do zmieniających się potrzeb dziecka. Jest to również pomieszczenie, które pełni kilka funkcji naraz – jest przecież miejscem do nauki, zabawy, spotkań z przyjaciółmi, ale także przestrzenią do relaksu, wyciszenia i snu. Bywa, że odpowiednie urządzenie pokoju dziecięcego nastręcza rodzicom wielu dylematów. Jak zaaranżować tę przestrzeń? Podpowiadamy w poniższym artykule.

 

 

pokoj

 

Tapety dziecięce – design i trwałość

Aranżację pokoju dziecięcego świetnie dopełni tapeta (https://4wall.pl/26_tapety-do-pokoju-dziecka). Producenci mają dziś do zaoferowania szeroki wybór tapet – zarówno dla chłopców, jak i dla dziewczynek. W przypadku dzieci niezwykle istotną kwestią jest trwałość i odporność tapety, jak również możliwość łatwego zmycia ewentualnych plam czy zabrudzeń. Do pokoju dziecka idealnie nada się zatem tapeta winylowa czy też z włókna szklanego. Co istotne – tapety są w pełni bezpieczne, pozbawione szkodliwych substancji, które w jakikolwiek sposób mogłyby zaszkodzić dziecku. W bogatej kolekcji tapet znaleźć można wiele rozmaitych wzorów, o których więcej opowiemy w kolejnym akapicie.

 

Jak wybrać tapetę do pokoju dziecięcego?

Urządzając dziecięcy pokój, trzeba zastanowić się nad tym, jakie tapety dla dzieci sprawdzą się najlepiej. Czy chcemy postawić na neutralne wzornictwo i kolorystykę, położyć tapety przedstawiające superbohaterów lub postaci z bajek, a może wybrać subtelne wzory do pokoju dziewczynki? Ciekawym rozwiązaniem mogą być również fototapety. Należy wziąć pod uwagę również wiek dziecka oraz jego zainteresowania. Dla dzieci tapety z różnymi motywami pozwalają wyrazić siebie, swój charakter i zainteresowania. Dlatego, jeżeli masz w domu fana Gwiezdnych Wojen – wybieraj tapety do pokoju właśnie z tym motywem. Wielbiciele astronomii mogą zaś liczyć na motywy przedstawiające galaktykę, układ planet, Drogę Mleczną, statki kosmiczne. Subtelne kwieciste motywy to z kolei wyjątkowa tapeta dla małej damy. Można decydować się także na neutralne wzory – na przykład białe kropki na szarym tle, geometryczne kształty, gwiazdki, pasy itp. Co ciekawe – za pomocą odpowiednio dobranej tapety możemy odmienić wnętrze. Pionowe pasy pozwolą optycznie podwyższyć pomieszczenie. Jasne subtelne tapety dodadzą wnętrzu przestrzenności, a mocne energetyczne barwy i wyraziste wzory ożywią je.

 

Pokój dziecka – jak urządzić go w funkcjonalny sposób?

Pokój dziecięcy musi być nie tylko pięknie urządzony, ale także funkcjonalny. Co ma z tym wszystkim wspólnego tapeta? Otóż za pomocą tapety można w estetyczny sposób rozdzielić pomieszczenie na poszczególne strefy, wprowadzając do niego wrażenie większego uporządkowania i harmonii. Jak już wspominaliśmy – całe życie dziecka toczy się właśnie w ścianach jego pokoju. To właśnie tam uczy się, pracuje nad swoimi projektami, spotyka się z przyjaciółmi, bawi się, a także odpoczywa i śpi. Warto podzielić pokój na strefy, tak by przestrzeń do nauki sprzyjała skupieniu, a miejsce do snu pozwalało na wyciszenie i relaks. Nie należy zatem używać zbyt krzykliwych kolorów ani wyrazistych wzorów tam, gdzie dziecko się uczy. Dobrze wydzielić kącik do nauki – na przykład w jednym kącie pokoju ustawiając narożne biurko. Kolorowa wzorzysta tapeta z ulubionym motywem może natomiast ozdobić ścianę, która będzie wyznaczać miejsce do zabawy. Inną opcją jest położenie tapety w gwiazdki, chmurki lub z innym stonowanym motywem tam, gdzie w pokoju dziecka stoi łóżko. Jeśli chodzi o tapety dla dzieci, to rozwiązań jest naprawdę nieograniczona ilość. Dobrze dobrana tapeta będzie pasować do każdego wnętrza, a w pokoju dziecka dodatkowo zabezpieczy ścianę.

Dodaj komentarz