Lampki nocne – jak wybrać idealny produkt do sypialni?

Lampki nocne – jak wybrać idealny produkt do sypialni?

 

Sypialnia to nasza prywatna przestrzeń do nocnego odpoczynku i błogiego relaksu w ciągu dnia – z dala od rodzinnego chaosu i codziennych obowiązków. Na jej funkcjonalność i przytulność w dużej mierze wpływa odpowiednie wyposażenie, a także prawidłowo dopasowane produkty oświetleniowe, w tym zwłaszcza niepozorne lampki nocne. Bez nich naprawdę trudno wyobrazić sobie praktyczną sypialnię.

 

Jakie powinny być lampki nocne? Jak je ustawić, by uzyskać najlepszy efekt? Dlaczego w ogóle warto je stosować? O tym przeczytacie w dzisiejszym artykule.

 

Lampa nocna w sypialni – jakie pełni funkcje?

 

Jak zbudować nastrojową sypialnię? Koniecznie trzeba umieścić w niej dobrą lampkę nocną, która spełnia we wnętrzu kilka zadań. Przede wszystkim jest to praktyczne, dodatkowe źródło światła, uzupełniające działanie podstawowych produktów sufitowych lub wiszących. Z jej pomocą doświetla się zakamarki, tworzy przyjemniejszą atmosferę sprzyjającą wypoczynkowi, dopełnia się też modną i kompleksowo przemyślaną aranżację.

 

Lampka nocna niejednokrotnie zastępuje ogólne oświetlenie. Przydaje się to zwłaszcza w nocy, gdy nie chcemy nadmiernie podrażniać wzroku nawykłego do ciemności, a potrzebujemy podnieść się z łóżka i przemieszczać się w sypialni. Tego typu oprawy oświetleniowe stosuje się ponadto jako skuteczne rozwiązanie zadaniowe – pozwalające na swobodne zagłębienie się w lekturze przed snem.

 

Najpopularniejsze typy lampek nocnych do sypialni

 

Jakie lampy wykorzystuje się w roli oświetlenia nocnego? Spory wybór zróżnicowanych rozwiązań można znaleźć choćby na stronie LightPlus.

 

Zazwyczaj są to stosunkowo niewielkie oprawki, w tym zwłaszcza:

 

  • lampy stołowe (na stolik lub szafkę nocną),
  • lampy podłogowe,
  • kinkiety,
  • lampy wiszące.

 

W dużej mierze ogranicza nas tylko wyobraźnia, pomysł na pokój oraz dostępny metraż. W ciasnych przestrzeniach raczej unika się rozbudowanych modeli stojących, zastępując je lampami wiszącymi lub ściennymi, które nie zajmują zbyt wiele miejsca.

 

Montaż lampki nocnej – o czym pamiętać?

Lampki nocne, bez względu na wybrany typ, zazwyczaj montuje się symetrycznie po obu stronach łóżka. Pozwala to uzyskać równomierne doświetlenie i jest przyjemniejsze w odbiorze. Podczas zakupu lub późniejszego montażu trzeba pamiętać o wysokości lampy. Dolna krawędź klosza lub abażura powinna znaleźć się nieco poniżej linii wzroku osoby siedzącej na łóżku (ok. 70 cm liczonych od powierzchni materaca) – zwiększa to komfort czytania lub relaksu. Stawiajmy na oprawy dające rozproszone, delikatne światło – przyjazne dla użytkowników, ciekawie budujące przytulny klimat w pomieszczeniu.

 

Jakie źródła światła wybrać?

Gdy już wiemy, jakie oprawy zastosować, warto pochylić się choćby na chwilę nad samymi źródłami światła. Dobrym pomysłem są produkty LED – zużywające znacznie mniej energii niż klasyczne żarówki. Łatwo z ich pomocą zbudować odpowiedni nastrój w sypialni.

 

Do swobodnego korzystania z wnętrza wieczorową porą w zupełności wystarcza oświetlenie o mocy do 136 lumenów. Warto zdecydować się na opcje dające ciepłe światło – sprzyja bowiem wyciszeniu i ułatwia spokojne przygotowanie się do snu.

 

Idealne oświetlenie nocne do sypialni

Oświetlenie nocne pełni zarówno funkcje praktyczne, jak i estetyczne, stanowiąc ważny element systemu oświetleniowego w sypialni. Stosujmy wysokiej jakości produkty, utrzymane w odpowiednim stylu i dobrze dopasowane do przestrzeni. Wówczas zyskamy naprawdę wygodny kącik do wieczornego relaksu.

 

Materiał zewnętrzny

Dodaj komentarz