Suwalczanie włączyli się w pomoc Julkowi z Gołdapi

Zbiórka na leczenie dwuletniego Julka z Gołdapi, walczącego z nowotworem złośliwym

W filii Biblioteki Publicznej w Suwałkach trwa kiermasz książek, z którego dochód przeznaczony zostanie na leczenie dwuletniego Julka z Gołdapi. Chłopiec walczy z nowotworem złośliwym - neuroblastomą IV stopnia.

 

Julek to 2-letni chłopczyk, który od 11 miesięcy ciągle przebywa w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie na oddziale onkologii. Zaatakował go potwór - neuroblastoma 4 stopnia. Podstępny, złośliwy i nieobliczalny nowotwór, który czyha na jego życie. Leczenie objęte jest bardzo ciężkim protokołem, który po prostu trzeba przeżyć. Niestety ponad połowa dzieci przegrywa tę walkę. Przez te 11 miesięcy chłopiec przeszedł 8 cykli chemii, mobilizacje komórek macierzystych, 7,5 godziną ciężką operację, megachemię, autoprzeszczep oraz radiotetapie, do której był usypiany 20 razy. Ilości wszystkich badań, biopsji i innych zabiegów rodzina nie jest w stanie już zliczyć. Ostatnim etapem leczenia Julka w Polsce jest immunoterapia. Dalsza droga prowadzi  do Stanów Zjednoczonych, gdzie chłopcu może zostać podana szczepionka, która kosztuje aż 3,5 miliona złotych.

 

Do pomoc Julkowi przyłączyły się również Suwałki. W filii Biblioteki Publicznej na ulicy Północnej 26 trwa kiermasz książek, z którego dochód przeznaczony jest na dalsze leczenie chłopca. Suwalczanie aktywni są także na grupach licytacyjnych Julka. A chłopcu może pomóc każdy. Nawet symboliczna wpłata przybliża go do zdrowia. Pieniądze można wpłacić za pośrednictwem strony siepomaga. ( www.siepomaga.pl/ratujemy-julka ).

Dodaj komentarz