Bezpłatna mammografia w Suwałkach 

bezpłatne badana mammograficzne w mobilnej pracowni LUX MED w Suwałkach

Panie w wieku 50-69 lat mogą zarejestrować się na bezpłatne badana mammograficzne w mobilnej pracowni LUX MED, które zostaną wykonane w maju w Suwałkach.

 

LUX MED to jeden z największych od lat realizatorów Programu Profilaktyki Raka Piersi. W ślad za ogólnopolską kampanią promocyjną Ministerstwa Zdrowia pn. Planuję Długie Życie zaprasza na bezpłatne badania mammograficzne. W mammografii finansowanej przez NFZ w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi można wziąć udział niezależnie od miejsca zamieszkania i bez skierowania lekarskiego. Do badania uprawnione są Panie w wieku 50-69 lat, które są ubezpieczone, nie były leczone z powodu raka piersi a także: nie miały wykonanej mammografii w ramach Programu w ciągu ostatnich 24 miesięcy lub są w grupie ryzyka i w roku poprzedzającym otrzymały pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy.

 

Systematyczność w przestrzeganiu terminów kolejnych mammografii umożliwia wykrycie potencjalnego zagrożenia na bardzo wczesnym etapie rozwoju choroby i pozwala na rozpoczęcie natychmiastowego i skutecznego leczenia, które daje niemal 100 % gwarancję powrotu do zdrowia. Mobilna pracownia mammograficzna LUX MED będzie do dyspozycji Pań:

 

Suwałki – 25 maja 2021 w godzinach od 10.00 do 17.00 i 26 maja 2021 w godzinach od 9.00 do 15.00  przy markecie Kaufland, ul. Wierusza - Kowalskiego 2

 

Uwaga: Godziny badań mogą zostać zmienione w zależności od liczby rejestracji na badania.  

 

Wszystkie chętne Panie proszone są o wcześniejszą rejestrację pod nr tel. 58 666 24 44 lub na http://www.mammo.pl/formularz. W celu weryfikacji uprawnień do badania przed połączeniem telefonicznym prosimy przygotować dowód osobisty. Na badanie prosimy zabrać ze sobą zdjęcia z poprzednich mammografii.

 

lil

Dodaj komentarz