Inauguracja Roku Akademickiego w PUZ

Państwowa Uczelnia Zawodowa rok akademicki 2022/23


Uroczysta Inauguracja Roku Akademickiego odbyła się w środę (05.10) w auli Państwowej Uczelni Zawodowej w Suwałkach. 

 

Immatrykulacja studentów, wykład inauguracyjny Rektor PUZ, koncert oraz wręczenie dyplomów przedstawicielom absolwentów - tak w skrócie prezentował się program inauguracji kolejnego roku akademickiego w auli suwalskiej uczelni im. prof. Bronisława Geremka. W uroczystości udział wzięli parlamentarzyści, władze miasta i uczelni oraz sami studenci. Pierwszy rok studiów w suwalskiej uczelni rozpoczęło niemal 600 osób, a cała społeczność liczy obecnie około 1500 osób, co sprawia, że PUZ jest największym ośrodkiem naukowym w regionie. 

- Inauguracja roku jest chwilą głębszej refleksji nad otaczającą nas rzeczywistością, rozwojem oraz samodoskonaleniem, mając przy tym w pamięci ostatnie dwa lata i doświadczenia covidowe. Ponadto obecna sytuacja geopolityczna, przejawiająca się wojną w Ukrainie, przyniosła ze sobą wiele nowych wyzwań i doświadczeń. Jednak my, jako nowoczesna uczelnia na bieżąco dostosowujemy się tak, aby każdy z oferty mógł skorzystać. Poprzedni rok obfitował w wiele ważnych wydarzeń i inicjatyw. Doposażone zostały kolejne pracownie naukowe i laboratoria, podnosząc na nowo jakość kształcenia. A przypomnieć należy, że na uczelni funkcjonują już nowoczesne centrum symulacji medycznej, centrum mechatroniczne, logistyczne i centrum kształcenia wirtualnej rzeczywistości. Poprawiona została także otaczająca uczelnię infrastruktura - mówiła w swoim wystąpieniu Marta Kapusta, rektor PUZ. 

Jak dodała rektor, w tym roku studia rozpoczną studenci trzech nowych kierunków. Uczelnia po raz pierwszy kształcić będzie magistrów inżynierów, czyli studentów inżynierii, produkcji i transportu, a także pielęgniarstwa oraz finansów i rachunkowości. Uczelnia na tym nie zamierza poprzestać i w tym roku również chce poszerzyć swoją ofertę. 

- Zbliżamy się już do 20 kierunków kształcenia. Naszymi priorytetami na ten rok będą doradztwo zawodowe z coachingiem i praca społeczno-opiekuńcza, informatyka, czy kierunek związany z technologią żywienia. Będziemy też rozwijać kształcenie XXII wieku, czyli wirtualną rzeczywistość. Natomiast poprzez realizację projektów Unijnych zarówno na pracowników jak i studentów czekać będą dodatkowe, certyfikowane szkolenia i kursy dostosowane do poszczególnych kierunków. Doposażone w specjalistyczny sprzęt zostaną też kolejne pracownie. Uczelnie czekają też prace inwestycyjne i remontowe. Przymierzamy się między innymi do generalnego remontu auli im. prof. Bronisława Geremka. Chcemy by to miejsce stało się nowoczesną i piękną wizytówką naszej uczelni. 

 

Dodaj komentarz